Girona FC - AD Alcorcón 1-0 (0-0). Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División

W spotkaniu 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 24 maja, jedenastka Girony wygrała z AD Alcorcón 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadi Municipal de Montilivi.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-24 21:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Gorka Sagues Oscoz
Girona FC
AD Alcorcón
1
0
Monchu 87'

Zespół Girony bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna AD Alcorcón wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Girony zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny AD Alcorcón była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 20. minucie na plac gry wszedł Marc Gual, a murawę opuścił Xisco Jiménez.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Marc Gual, piłkarz AD Alcorcón. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 67. minucie Sebastian Cristoforo zastąpił Samuela Sáiza. W 72. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Samuel Sosa, Ernesto Gómez, a na ich miejsce weszli Ander Gorostidi, Dani Ojeda.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Samuel Sáiz z Girony. Chwilę później trener Girony postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Edgara Bárcenasa. Na boisko wszedł Pablo Moreno, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 79. minucie w jedenastce Girony doszło do zmiany. Nahuel Bustos wszedł za Mamadou Syllę.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Pablowi Morenowi, zawodnikowi gospodarzy.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Monchu dla zespołu Girony. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zanotował Yan Couto.

W 89. minucie w drużynie AD Alcorcón doszło do zmiany. Barbero wszedł za Hugona Frailego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Juanmie Bravowi z jedenastki gości.

Hugo Fraile Martín89′
67′ Sebastian Cristoforo
Ander Gorostidi García72′
Enric Franquesa Dolz
Juan Manuel Bravo Alcántara90′
78′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Daniel Ojeda Saranova72′
79′ Mamadou Sylla Diallo
Kelechi Nwakali
 87′ Ramón Rodríguez Jiménez
Luís Manuel Gonçalves Silva
67′ 76′ Samuel Sáiz Alonso
Samuel Alejandro Sosa Cordero72′
Ramón Terrats Espacio
Carlos Apna Embalo
Pau Victor Delgado
Óscar Arribas Pasero
79′ Nahuel Lautaro Bustos
Ernesto Gómez Muñoz72′
78′ 83′ Pablo Moreno Taboada
Marc Gual Huguet20′ 45′

Iván Martínez Gonzálvez89′

Zespół Girony był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Girony w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości dokonała czterech zmian.