Gimnástica Segoviana CF - Real Club Deportivo Mallorca 0-2 (0-0,0-0). Puchar Króla

1 grudnia na Estadio Municipal de La Albuera w Segovii odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Gimnástica a RCD Mallorca. Spotkanie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem RCD Mallorca 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,800 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 19:00 | Stadion: Estadio Municipal de La Albuera | Widzów: 1800 | Arbiter: Javier Alberola Rojas
Gimnástica Segoviana CF
Real Club Deportivo Mallorca
0
2
PO DOGRYWCE
Ángel 94',105'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Dominik Greif z zespołu gości. Była to 35. minuta pojedynku.

W 36. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Gimnástica. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Gimnástica: Alexandrowi Szymanowskiemu w 57. i Javiemu Marcosowi w 60. minucie. W 62. minucie Javier Llabrés został zastąpiony przez Jordiego Mboulę.

W tej samej minucie Antonio Sánchez został zmieniony przez Daniego Rodrígueza, a za Abdóna Pratsa wszedł na boisko Ángel, co miało wzmocnić zespół RCD Mallorca. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Szymanowskiego na Rafę Llorente w 64. minucie oraz Mansoura Secka na Ruiego Gomesa w tej samej minucie. W 73. minucie żółtą kartkę dostał Mansour Seck z Gimnástica. Chwilę później trener Gimnástica postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Cidonchę wszedł Nogueira, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

W 82. minucie Fran Adeva został zmieniony przez Jorge Borao, co miało wzmocnić drużynę Gimnástica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Febasa na Ruiza de Galarretę oraz Fera Niña na Lee Kang-Ina.

Joan Sastre Vanrell98′
60′ Javier Marcos Lucero
Josep Antoni Gayá Martínez
73′ 76′ Mansour Seck
Aleksandar Sedlar
Abdel Rahim Alhassane Bonkan
Brian Oliván Herrero
98′ Juan de la Mata Rodao
Rodrigo Andrés Battaglia
102′ Sergio Nanclares Agüero
Antonio Sánchez Navarro62′
77′ Sergio Cidoncha Fernández
Aleix Febas Pérez84′
36′ (k.) 57′ 64′ Alexander Szymanowski
Javier Llabrés Exposito62′
Manuel Olmedilla Maeso
Fernando Nico Rodríguez90′
82′ Francisco Adeva de Lucas
Abdón Prats Bastidas62′
Pablo Vicente Carmona
Leonardo Román Riquelme
76′ Rui Fernando da Gracia Gomes
Jaume Vicent Costa Jordá
77′ 96′ Alejandro Nogueira San Román
Pablo Carmine Maffeo Becerra
82′ Jorge Luis Borao Parra
Franco Matías Russo Panos
102′ Alejandro Conde Sánchez
Takefusa Kubo
64′ Rafael Nicolás Llorente Sanz
Kang-In Lee90′

Iddrisu Baba Mohammed

Daniel José Rodríguez Vázquez62′

Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria84′ 97′

Jordi Mboula Queralt62′

Ángel Luis Rodríguez Díaz62′  94′, 105′ 96′

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszych minutach dogrywki bramkę zdobył Ángel. Sytuację bramkową stworzył Ruiz de Galarreta.

W 96. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ángela, piłkarza RCD Mallorca. W tej samej minucie czerwone kartki dostali: Nogueira z Gimnástica oraz Ruiz de Galarreta z RCD Mallorca. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Juanowi de la Macie i Joan Sastre.

W 102. minucie w drużynie Gimnástica doszło do zmiany. Álex Conde wszedł za Sergia Nanclaresa.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna RCD Mallorca, strzelając kolejnego gola. W doliczonej trzeciej minucie dogrywki Ángel ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy bramce zaliczył Brian Oliván.

Dogrywkę wygrał zespół gości który strzelił dwa gole.

Zawodnicy Gimnástica otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte oraz jedną czerwoną.