Futbol Club Cartagena, S.A.D. - Sociedad Deportiva Ponferradina, S.A.D. 2-3 (1-1). Liga - 1. kolejka

15 sierpnia na Estadio Municipal Cartagonova odbył się pojedynek 1. kolejki LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Cartageny i Ponferradiny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ponferradiny 3-2.

15 sierpnia  na Estadio Municipal Cartagonova odbył się pojedynek  1. kolejki  LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Cartageny  i Ponferradiny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ponferradiny 3-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Ponferradiny wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Asystę zaliczył Kelechi Nwakali.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Derik Lacerda.

Piłkarze Cartageny odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Mikel Rico. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pablo de Blasis.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ponferradiny w 51. minucie spotkania, gdy Dani Ojeda strzelił drugiego gola. W 53. minucie arbiter ukarał kartką Damiana Musta, piłkarza Cartageny.

W 59. minucie Damian Musto został zastąpiony przez Sergia Tejerę. W tej samej minucie w drużynie Cartageny doszło do zmiany. Franchu wszedł za Davida Ferreira.

Dani Ojeda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ponferradiny, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Yuriego.

W 66. minucie Yuri został zmieniony przez Sabita Abdulaiego, a za Derika Lacerdę wszedł na boisko Edu Espiau, co miało wzmocnić jedenastkę Ponferradiny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikela Rica na Isaka Janssona oraz Oscara Arribasa na Borję Valle. W 71. minucie kartkę dostał Sergio Tejera z Cartageny. Chwilę później trener Ponferradiny postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Daniego Ojedę wszedł Aldair, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Ponferradiny utrzymać prowadzenie.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Paris Adot, zawodnik Ponferradiny. W 81. minucie Ivan Calero został zmieniony przez Armanda Sadiku, co miało wzmocnić jedenastkę Cartageny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kelechiego Nwakalego na Jose Ama oraz Jose Naranja na Kukiego Zalazara.

Piłkarze Cartageny odpowiedzieli strzeleniem gola. W 88. minucie bramkę kontaktową zdobył Borja Valle.

W 89. minucie kartkę obejrzał Franchu z zespołu Cartageny. Drużynie Cartageny zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Ponferradiny.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Cartageny, a piłkarzom Ponferradiny pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.