Futbol Club Cartagena, S.A.D. - Sociedad Deportiva Amorebieta 5-0 (2-0). Liga - 41. kolejka

W spotkaniu 41. kolejki LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 21 maja, zespół Cartageny wysoko wygrał z Amorebietą 5-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal Cartagonova.

W  spotkaniu 41. kolejki  LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 21 maja, zespół Cartageny wysoko wygrał  z Amorebietą  5-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal Cartagonova.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Cartageny wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cartageny w 18. minucie spotkania, gdy Ruben Castro strzelił z karnego pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Gaizka Larrazabal z drużyny Amorebiety. Była to 19. minuta pojedynku.

Jedenastka Amorebiety ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Cartageny, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Yann Bodiger. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pablo de Blasis.

W 45. minucie Mikel Jose został zastąpiony przez Iniga Orozca.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Yannowi Bodigerowi, zawodnikowi Cartageny. W 54. minucie w drużynie Amorebiety doszło do zmiany. Asier Etxaburu wszedł za Sergia Morena.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Alex Gallar.

Ruben Castro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartageny, strzelając kolejnego gola w 65. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Pabla de Blasisa.

W 68. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Ruben Castro z Cartageny. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Zespół Amorebiety miał 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.