Fuenlabrada - RCD Mallorca 4-1 (3-0). Liga hiszpańska - 31. kolejka Segunda División

W starciu 31. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 29 marca, drużyna Fuenlabrady zwyciężyła z RCD Mallorca 4-1 (3-0). Mecz odbył się na Estadio Fernando Torres.

31. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-03-29 21:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Arbiter: Dámaso Arcediano Monescillo
Jordi Mboula 56'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Fuenlabrady.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fuenlabrady w 13. minucie spotkania, gdy Óscar Pinchi strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Borja Garcés z drużyny gospodarzy. Była to 17. minuta spotkania.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Fuenlabrady, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy Óscar Pinchi ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fuenlabrady w 41. minucie spotkania, gdy Randy Nteka zdobył z karnego trzecią bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na drugą połowę zespół RCD Mallorca wyszedł w zmienionym składzie, za Febasa wszedł Álvaro Giménez.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Jordi Mboula. Przy zdobyciu bramki pomagał Brian Oliván.

W 66. minucie Jano został zastąpiony przez Ismailę Cissa. W tej samej minucie trener Fuenlabrady postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Borję Garcésa wszedł Mikel Iribas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Fuenlabrady utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Fuenlabrady udało się strzelić gola i wygrać. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Braian Cufré z RCD Mallorca.

W 72. minucie w zespole Fuenlabrady doszło do zmiany. Álex Mula wszedł za Javiera Espinosę.

Piłkarze Fuenlabrady odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Ismaila Ciss. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Álex Mula.

W 75. minucie kartkę dostał Cristóbal, zawodnik Fuenlabrady. Trener RCD Mallorca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Murila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Salva Sevilla. Między 75. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy RCD Mallorca: Joan Sastre, Jordi Mboula, Abdón Prats, na ich miejsce weszli: Fran Gámez, Víctor Mollejo, Cardona. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Óscara Pinchiego, Cristóbala zajęli: Aldair Fuentes, Adrián Diéguez.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku kartką został ukarany Ismaila Ciss, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Brian Oliván Herrero
75′ 83′ Marquez Crespo Cristóbal
Iddrisu Baba Mohammed
 13′, 38′ 83′ Óscar Francisco García Quintela
Jordi Mboula Queralt  56′ 78′
72′ Javier Espinosa González
Daniel José Rodríguez Vázquez
66′ Alejandro Velasco Fariñas
Salvador Sevilla López75′
17′ 66′ Borja Garcés Moreno
Aleix Febas Pérez46′
 41′ (k.) Randy Nteka
Abdón Prats Bastidas78′
Pol Freixanet Viejo
Miquel Parera Pizá
Dragan Rosić
Jorge Ruiz Ojeda
83′ Adrián Diéguez Grande
Braian Ezequiel Cufré71′
66′ Mikel Iribas Aliende
Josep Antoni Gayá Martínez
Damián Cáceres Rodríguez
Francisco Gámez López75′
66′  73′ 90′ Ismaila Pathé Ciss
Aleksandar Sedlar
Mohammed El Idrissi
Luka Romero Bezzana
83′ Aldair Amarildo Fuentes Siguas
Antonio Sánchez Navarro
72′ Alejandro Miguel Mula Sanchez
Marc Cardona Rovira78′
David Amigo
Murilo De Souza Costa75′

Álvaro Giménez Candela46′

Víctor Mollejo Carpintero78′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.