FC Cartagena - UD Almería 3-2 (1-1). Liga hiszpańska - 40. kolejka Segunda División

W starciu 40. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 18 maja, zespół Cartagenej zwyciężył z Almeríą 3-2 (1-1). Mecz na Estadio Municipal Cartagonova obejrzało 2 643 widzów.

40. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-18 19:00 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Widzów: 2643 | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
L. Ramazani 54'

Drużyna Almeríi bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 21. minucie sędzia pokazał kartkę Delmásowi z Cartagenej.

W tej samej minucie Álex Gallar został zmieniony przez Nacha Gila. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką José Jurada z Cartagenej, a w 36. minucie Samú Costę z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Cartagenej nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Rubén Castro. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Pabla De Blasisa.

Drużyna gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ jedenastka Almeríi doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Umar Sadiq. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Samú Costa.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Cartagenej przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 2-1 zdobył po raz drugi w 47. minucie Rubén Castro. W 54. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Largie Ramazani.

W 59. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Iván Balliu, Jorge Cuenca, a na ich miejsce weszli Ivanildo Fernandes, Aitor Buñuel. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Raúlowi Navasowi, piłkarzowi Cartagenej. Kibice Almeríi nie mogli już doczekać się wprowadzenia João Carvalha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Lucas Robertone.

Po chwili trener Cartagenej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Ramon Azeez, a murawę opuścił Berto Cayarga. W tej samej minucie w drużynie Cartagenej doszło do zmiany. Elady Zorrilla wszedł za José Jurada. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Almería: Largiemu Ramazaniemu w 76. i Giorgiemu Makaridzemu w 81. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cartagenej w 82. minucie spotkania, gdy Pablo De Blasis zdobył z karnego trzecią bramkę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cartagena: Pablowi De Blasisowi w 83. minucie i Elademu Zorrilli w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Między 83. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cartagenej: Rubén Castro, Giorgi Aburjania, na ich miejsce weszli: Antoñito, Clavería. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Largiego Ramazaniego, Samú Costy zajęli: Paul Rodríguez, José Corpas. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Giorgi Makaridze81′
21′ Julián Javier Delmás Germán
Aitor Buñuel Redrado59′
66′ Raúl Rodríguez Navas
Nikola Maraš
Toni Datković
Ivanildo Jorge Mendes Fernandes59′
David Forniés Aquilino
Alejandro Centelles Plaza
87′ Giorgi Aburjania
Manuel Morlanes Ariño
21′ Alejandro Gallar Falguera
Largie Ramazani  54′ (k.) 76′ 83′
73′ Alberto Cayarga Fernández
José Carlos Lazo Romero
25′ 73′ José Ángel Jurado de la Torre
Samuel de Almeida Costa36′ 83′
 41′, 47′ 87′ Rubén Castro Martín
Lucas Gastón Robertone71′
 82′ (k.) 83′ Pablo Ezequiel De Blasis
Jorge Cuenca Barreno59′
87′ Antonio Jesús Regal Angulo
Ager Aketxe Barrutia
David Simón Rodríguez Santana
João António Antunes Carvalho71′
73′ Ramon Azeez
César de la Hoz López
Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar
Radosav Petrović
87′ Pablo Clavería Herráiz
Paul Brian Rodríguez Bravo83′
21′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
José Corpas Serna83′
73′ 90′ Eladio Zorrilla
Guilherme Schettine Guimarães
David Santisteban García

Przewaga drużyny Almeríi w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.