FC Cartagena - Real Sporting de Gijón 1-0 (0-0). Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División

W pojedynku 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 19 października, zespół Cartagenej zwyciężył ze Sportingiem Gijón 1-0 (0-0). Mecz na Estadio Municipal Cartagonova obejrzało 6 719 widzów.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-19 19:00 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Widzów: 6719 | Arbiter: Saúl Ais Reig
FC Cartagena
Real Sporting de Gijón
1
0
Rubén Castro 79'

Zespół Sportinga Gijón bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Sportinga Gijón wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Cartagenej wyszedł w zmienionym składzie, za Richarda Boatenga, Davida Andújara, Berta Cayargę weszli Tejera, Álex Gallar, Luna. W 58. minucie Gaspar Campos został zmieniony przez Aitora Garcíę.

W tej samej minucie Berto González został zmieniony przez Frana Villalbę, a za Nacha Méndeza wszedł na boisko Pedro Díaz, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Gijón. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammeda Daudę na Shinjego Okazakiego. W 64. minucie żółtą kartkę otrzymał Wasyl Kraweć z Sportinga Gijón. Wasyl Kraweć ze Sportinga Gijón na 12 minut przed zakończeniem starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 64. minucie.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Rubén Castro dla zespołu Cartagenej. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 83. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Jeanowi-Sylvainowi Babinowi, piłkarzowi Sportinga Gijón. W tej samej minucie trener Cartagenej postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alfredo Ortuño, a murawę opuścił Rubén Castro. W tej samej minucie w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Pablo García wszedł za José Rodrígueza.

Diego Marino
46′ David Andújar Jiménez
Bohdan Milovanov
Gaston Silva
Jean-Sylvain Claude Babin83′
Pablo Vázquez Pérez
Marc Valiente
46′ Richard Boateng
Wasyl Kraweć64′ 78′
Julián Javier Delmás Germán
José Gragera Amado
75′ Mohammed Dauda
Gaspar Campos Ansó Fernández58′
Pablo Ezequiel De Blasis
José Luis Rodríguez Francis83′
Yann Yves Laurent Bodiger
Ignacio Méndez Navia Fernández68′
46′ Alberto Cayarga Fernández
Alberto González García58′
 79′ (k.) 83′ Rubén Castro Martín
Uroš Đurđević
Jérôme Prior
Iván Cuéllar Sacristán
Alberto de la Bella Madureño
Juan Berrocal González
46′ Antonio Manuel Luna
Pablo Pérez Rodríguez
46′ Sergio Tejera Rodríguez
Francisco José Villalba Rodrigo58′
46′ Alejandro Gallar Falguera
Aitor García Flores58′
75′ Shinji Okazaki

83′ Alfredo Ortuño Martínez

Trzy trafienia w słupek! Bramka zespołu Cartagenej wyglądała na zaczarowaną.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Sportinga Gijón przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Sportinga Gijón w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.