FC Cartagena - RCD Espanyol Barcelona 1-3 (0-0). Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda División

W spotkaniu 16. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 2 grudnia, zespół Cartagenej przegrał z Espanyolem Barcelona 1-3 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Municipal Cartagonova. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w Cartagenej.

16. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-12-02 19:00 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Arbiter: Dámaso Arcediano Monescillo
Javi Puado 85'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cartagenej oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Espanyolu Barcelona wyszła w zmienionym składzie, za Keidiego Bare'a wszedł David López.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu bramkę zdobył Elady Zorrilla.

Niedługo później trener Espanyolu Barcelona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Nico Melamed, a murawę opuścił Fran Mérida. Nico Melamed bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie za Wu Leiego wszedł Javi Puado. W 69. minucie w drużynie Cartagenej doszło do zmiany. Nacho Gil wszedł za Rubéna Castro.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 28 minut, zespół Espanyolu Barcelona doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Nico Melamed. Asystę zaliczył Adri Embarba.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Espanyolu Barcelona w 80. minucie spotkania, gdy Raúl de Tomás zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W następstwie utraty bramki trener Cartagenej postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika José Jurada i na pole gry wprowadził napastnika Jacka Harpera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Sergio Aguza został zmieniony przez Sergia Lozana, co miało wzmocnić drużynę Cartagenej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adrię Pedrosę na Dídaca Vilę.

Prawie natychmiast Javi Puado wywołał eksplozję radości wśród kibiców Espanyolu Barcelona, strzelając kolejnego gola w 85. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Darder.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Matías Vargas wszedł za Adriego Embarbę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Diego Lopez
18′ David Simón Rodríguez Santana
Adrià Giner Pedrosa41′ 83′
42′ Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar
Keidi Bare27′ 46′
Alejandro Gallar Falguera
Adrián Embarba Blázquez87′
81′ José Ángel Jurado de la Torre
Lei Wu67′
 47′ Eladio Zorrilla
Francisco Perez Merida67′
69′ Rubén Castro Martín
Sergi Darder Moll
81′ Sergio Aguza Santiago
Dídac Vilá Rosselló83′
69′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Pol Lozano Vizuete
81′ Sergio Lozano Lluch
Alejandro López Moreno
Alberto Cayarga Fernández
Nicolás Melamed Ribaudo67′  75′
William de Camargo
Óscar Melendo Jiménez
81′ Jack Harper
Matías Ezequiel Vargas Martín87′
Simón Moreno Barroso
Javier Puado Díaz67′  85′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna Cartagenej w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.