FC Cartagena - CD Lugo 2-1 (1-1). Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División

18 września na Estadio Municipal Cartagonova odbył się pojedynek 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Cartagenej i Lugo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cartagenej 2-1. Na stadionie zasiadło 5 536 widzów.

6. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-18 21:00 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Widzów: 5536 | Arbiter: Eduardo Prieto Iglesias
FC Cartagena
CD Lugo
2
1
Rubén Castro 33',84'
Manu Barreiro 17'

Jedenastka Cartagenej przed meczem zajmowała 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał David Andújar z drużyny gospodarzy. Była to 15. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lugo w 17. minucie spotkania, gdy Manu Barreiro zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Hugo Rama.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Rubén Castro.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Cartagenej wyszła w zmienionym składzie, za Richarda Boatenga wszedł Yann Bodiger. W 58. minucie Josep Señé zastąpił Fernanda Seoanego.

W tej samej minucie w drużynie Lugo doszło do zmiany. Carlos Pita wszedł za Xaviego Torresa. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Cartagena: Gastonowi Silvie w 60. i Claveríi w 67. minucie. Chwilę później trener Cartagenej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Neskes, a murawę opuścił Shinji Okazaki.

W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w zespole Cartagenej za Berta Cayargi wszedł Mohammed Dauda, a w drużynie Lugo Gerard Valentín zmienił Davida Mayorala. Po chwili trener Lugo postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hugona Ramę wszedł Canella, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Lugo nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. W tej samej minucie Orest Lebedenko został zmieniony przez Jaume Cuéllara, co miało wzmocnić zespół Lugo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Claveríę na Alfreda Ortuña oraz Áleksa Gallara na Pabla De Blasisa.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Manu Barreirowi z Lugo.

W 84. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Rubén Castro z Cartagenej. Przy zdobyciu bramki pomógł Alfredo Ortuño.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Juan Antonio Ros Martínez
15′ David Andújar Jiménez
Diego Alende López
60′ Gaston Silva
Orest Lebedenko77′
69′ Alberto Cayarga Fernández
Xavier Torres Buigues58′
67′ 83′ Pablo Clavería Herráiz
Hugo José Rama Calviño77′
46′ Richard Boateng
Gerard Valentín Sancho69′
69′ Shinji Okazaki
Christopher Ramos de la Flor
83′ Alejandro Gallar Falguera
Josep Señé Escudero58′
 33′ (k.), 84′ Rubén Castro Martín
David Mayoral Lastras69′
46′ Yann Yves Laurent Bodiger
Carlos Pita González58′
83′ Pablo Ezequiel De Blasis
Fernando Seoane Antelo58′
69′ Alejando Domingo Gómez
José Luis Moreno Barroso
Sergio Tejera Rodríguez

69′ Mohammed Dauda

83′ Alfredo Ortuño Martínez

Drużyna Cartagenej była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.