FC Barcelona - Sevilla Futbol Club 3-0 (1-0,2-0). Puchar Króla

3 marca na Camp Nou odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Barcelony a Sevilla FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Barcelony 3-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężyła drużyna Sevilla FC 2-0 rozegrano dogrywkę, po której był wynik 1-0 i awans wywalczył zespół Barcelony.

M. Braithwaite 95'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Sevilla FC wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barcelony (”Barca”) w 12. minucie spotkania, gdy Ousmane Dembélé strzelił pierwszego gola.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Fernando z drużyny gości. Była to 37. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Barcy”.

W 54. minucie Luuk de Jong został zastąpiony przez Ivana Rakiticia. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Barca: Óscarowi Minguezie w 67. i Lionelowi Messiemu w 73. minucie.

W tej samej minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 81. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Aleiksowi Vidalowi z Sevilla FC. Fernando z Sevilla FC w doliczonej drugiej minucie meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 37. minucie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Barcy”, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej czwartej minucie pojedynku pokonał bramkarza Piqué. Sytuację bramkową stworzył Antoine Griezmann.

Tomasz Vaclik
67′ 78′ Óscar Mingueza García
Aleix Vidal81′ 54′
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Jules Koundé101′
 90′ Gerard Pique
Diego Carlos Santos Silva
63′ Sergino Gianni Dest
Marcos Acuna54′
Frenkie de Jong
Joan Jordán Moreno100′ 105′
89′ Pedro González López
Óliver Torres Munoz62′
Jordi Alba
Francisco Fernando37′ 90′
78′ Sergio Busquets
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre79′
73′ Lionel Messi
Luuk de Jong103′ 54′
 12′ 89′ Ousmane Dembélé
Youssef En-Nesyri103′
Norberto Murara Neto
Javier Díaz Sánchez
Ignacio Peña Sotorres
Sergio Gomez
78′ Héctor Junior Firpo Adames
Jesus Navas54′ 120′
Samuel Umtiti
Karim Rekik54′
78′ Moriba Kourouma Kourouma
Alejandro Gomez79′
Ricard Puig Martí
Nemanja Gudelj
89′  95′ Martin Braithwaite Christensen
Lucas Ariel Ocampos62′ 73′ (k.)
63′ Antoine Griezmann
Ivan Rakitić54′
89′ 119′ Francisco António Machado Mota Castro Trincao
Munir El Haddadi105′

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Po rozpoczęciu dogrywki wynik ustalił Martin Braithwaite. Przy zdobyciu bramki pomógł Jordi Alba.

Między 100. a 103. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W 103. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luuk de Jong osłabiając tym samym zespół gości. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w drużynie Sevilla FC doszło do zmiany. Munir wszedł za Joana Jordána.

W 119. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Trincao z ”Barcy”, a w drugiej minucie doliczonego czasu dogrywki Navasa z drużyny przeciwnej. Dogrywkę wygrał zespół Barcelony który strzelił jednego gola.

Drużyna ”Barcy” była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał sześć żółtych kartek i dwie czerwone zawodnikom Sevilla FC, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Sevilla FC dokonała sześciu zmian.