Extremadura UD - Zamora CF 1-4 (0-2). Puchar Króla

1 grudnia na Estadio Francisco de la Hera w Almendralejo odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Extremadury a Zamory. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Zamory 4-1, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 20:30 | Stadion: Estadio Francisco de la Hera | Widzów: 500 | Arbiter: Daniel Palencia Caballero
Carlos Parra 48'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Zamory nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie bramkę zdobył Carlos Cordero.

Drużyna Extremadury ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 11. minucie wynik na 0-2 podwyższył Mario Losada. W zdobyciu bramki pomógł Jorge Fernández.

W 26. minucie Jorge Morcillo został zmieniony przez Javiego Vargasa. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Juanan z zespołu gości. Była to 27. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie celnym strzałem popisał się Carlos Parra. Bramka padła po podaniu Javiego Navasa.

W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Kike Márquezowi z Extremadury. Między 58. a 60. minutą, boisko opuścili zawodnicy Extremadury: Rubén Mesa, Toribio, Víctor Pastrana, na ich miejsce weszli: Sebas Coris, Sergio Gil, Víctor Villacañas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jorge Fernándeza, Javiego Navasa zajęli: Iñigo Baqué, Marcos Baselga.

Niedługo później Mario Losada wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zamory, strzelając kolejnego gola w 65. minucie starcia.

Mimo że drużyna Extremadury nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 11 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 80. minucie wynik ustalił Musa Drammeh. Przy strzeleniu gola asystował Elías Pérez.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Frana Cruza, piłkarza Extremadury. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

Carlos Parra Aranzo  48′
84′ Francisco de Paula Pablo Cruz Torres
Francisco Javier Campos Coll
26′ Jorge García Morcillo
Carlos Cordero Pérez  2′
Francisco Miguel Varela Martín
Jon Rojo Sagarna
Elías Pérez Sastre
Juan Antonio Del Álamo Cruces27′
58′ Daniel Toribio Gutierrez
Javier Fernández Herranz60′
Emmanuel González Rodríguez
Kepa Vieites Blázquez70′
55′ 68′ Enrique Márquez Climent
Julián Luque Conde70′
58′ Rubén Mesa Visiga
Jorge Fernández Pérez60′
58′ Víctor Pastrana Carrasco
Mario Losada Laguna  11′, 65′ 70′
Alejandro Guillén Contreras
Jon Villanueva Gómez
58′ Sebastià Coris Cardeñosa
Daniel Espejo Guillen70′
58′ Sergio Gil Latorre
Benjamín Garay
Álex Ligero Gilibert
Iñigo Sebastián Magaña
26′ Javier Vargas Garrido
Pedro Astray López
68′  80′ Musa Drammeh Jaiteh
Iñigo Baqué Atxotegi60′
58′ Víctor Villacañas Morales
Carlos Ramos Blanco

Marcos Baselga García60′

Agustín Coscia70′

Diego Hernández Luengo70′

Adrián Herrera González

Jedenastka Zamory była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy Extremadury obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.