Extremadura UD - Yugo Unión Deportiva Socuéllamos 1-2 (0-1). Puchar Króla

17 grudnia na Estadio Francisco de la Hera w Almendralejo odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Extremadury a UD Socuéllamos. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem UD Socuéllamos 2-1, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 1,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2020-12-17 20:30 | Stadion: Estadio Francisco de la Hera | Widzów: 1000 | Arbiter: Eder Mallo Fernández
Morros Ruiz 72'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Kike Domínguez wywołał eksplozję radości wśród kibiców UD Socuéllamos , zdobywając bramkę w 32. minucie pojedynku.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Dani Pérez z Extremadury. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu UD Socuéllamos.

Na drugą połowę jedenastka Extremadury wyszła w zmienionym składzie, za Lele wszedł Kike Márquez. W 62. minucie Kike Domínguez został zastąpiony przez Adriána Hernándeza.

W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Chete Gonzáleza z UD Socuéllamos, a w 70. minucie Toribia z drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół UD Socuéllamos, strzelając kolejnego gola. W 72. minucie wynik na 0-2 podwyższył Morros Ruiz. W zdobyciu bramki pomógł Madalin Fizesan.

Między 77. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Extremadury: Elías Pérez, Emmanuel Attipoe, na ich miejsce weszli: Kouame Ibrahim, Sebas Coris. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Madalina Fizesana, Antonia Megíasa zajęli: Luis Hernáiz, Josemi Santos. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom UD Socuéllamos: Stevensowi Barretowi w 78. i Viktorowi Nikolovowi w 85. minucie.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Rubén Mesa.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gospodarzy: Kike Márquezowi i Sebasowi Corisowi. Drużynie Extremadury zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu UD Socuéllamos.

Cristian González López68′
45′ Daniel Pérez Serrano
Ramón Blázquez Guerrero
85′ Emmanuel Attipoe
Juan Antonio Ruiz Guillén  72′
78′ Elías Pérez Sastre
Clyde Armel Roger Essomba
46′ Adrián Torres Lázaro
Madalin Razvan Fizesan77′
Víctor Pastrana Carrasco
Enrique Domínguez Domínguez  32′ 62′
70′ Daniel Toribio Gutierrez
Abel Miguel Suárez Torres
 85′ Rubén Mesa Visiga
José Luis Delgado López
Fernando Copete Vallina
Antonio Megías Gaspar84′
Jaylan Ernest Hankins
Javier Sánchez López
85′ 90′ Sebastià Coris Cardeñosa
José Miguel Santos Marín84′
78′ Kouame Ange Ibrahim Viera

Kwabena Junior Nkrumah

46′ 90′ Enrique Márquez Climent

Drużyna UD Socuéllamos była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Extremadury, a zawodnikom gości pokazał trzy.