Cultural y Deportiva Leonesa - Granada CF 1-2 (1-1,1-1). Puchar Króla

6 stycznia na Estadio Municipal Reino de León w Leónie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Culturalu y Deportiva a Granada CF. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Granada CF 2-1, który wywalczyła awans. Pojedynek obejrzało 3,800 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 17:00 | Stadion: Estadio Municipal Reino de León | Widzów: 3800 | Arbiter: Javier Estrada Fernández
D. Machís 116'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół gospodarzy objął prowadzenie. W trzeciej minucie dającą prowadzenie bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Marc Rovirola.

W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Rodri Suárez, piłkarz Culturalu y Deportiva.

Zawodnicy Granada CF odpowiedzieli strzeleniem gola. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Jorge Molina. Bramka padła po podaniu Kenedego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie za Alberta Fuentesa wszedł Toni Abad. W tej samej minucie Carlos Bravo został zmieniony przez Pipa, a za Rodriego Suáreza wszedł na boisko Samu Araújo, co miało wzmocnić jedenastkę Culturalu y Deportiva. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pepe Sáncheza na Dimitriego Foulquiera.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Vallejo z drużyny gości. Trener Granada CF postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Kenedego i na pole gry wprowadził napastnika Darwina Machísa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 71. minucie Fede Vico został zmieniony przez Luisa Suáreza, a za Ramona Azeeza wszedł na boisko Montoro, co miało wzmocnić drużynę Granada CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Héctora Hernándeza na Dioniego.

Chwilę później trener Culturalu y Deportiva postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika José Carlosa wszedł Èric Montes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W 80. minucie kartkę obejrzał Samu Araújo z Culturalu y Deportiva. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole Granada CF za Yan Eteki wszedł Yangel Herrera, a w drużynie Culturalu y Deportiva Samuel Diarra zmienił Andoniego Zubiaurrego.

Granada CF
90′ Samuel Diarra
Aarón Escandell Banacloche
10′ 58′ Rodrigo Suárez Marcos
José Sánchez Martínez60′
Julen Castañeda Nuin
Patricio Nehuen Pérez
110′ Virgil Thérésin
Jesús Vallejo Lázaro59′
58′ Carlos Bravo Expósito
Carlos Neva Tey
 3′ Marc Rovirola Moreno
Ramon Azeez71′
Julián Luque Conde
Alberto Soro Álvarez
72′ José Carlos Sánchez González
Yan Brice Eteki90′
58′ Alberto Fuentes Gómez
Robert Kenedy Nunes do Nascimento61′
Flavio Germán Ciampichetti
Federico Vico Villegas71′
72′ Héctor Hernández Marrero
Jorge Molina Vidal  19′
90′ Andoni Zubiaurre Dorronsoro
João Paulo Santos da Costa
58′ José Antonio Abad Martínez
Víctor David Díaz Miguel
58′ 80′ Samuel Araújo Fernández
Dimitri Foulquier60′
Miguel Ángel Manso Bührer
Germán Sánchez Barahona
72′ Èric Montes Arce
Antonio José Aranda Subiela
Héctor Rodas Ramírez
Yangel Clemente Herrera Ravelo90′
Sergio Marcos González
Angel Montoro Sanchez71′
58′ Rafael Ramos Jiménez
Darwin Daniel Machís Marcano61′  116′
72′ Dionisio Emmanuel Villalba Rojano
Luis Javier Suárez Charris71′

W pierwszych minutach drugiej części dogrywki kartkę dostał Virgil Thérésin, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Granada CF w 116. minucie spotkania, gdy Darwin Machís strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Dimitri Foulquier.

Dogrywkę wygrała jedenastka Granada CF która zdobyła jedną bramkę.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Granada CF przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła sześciu zawodników. Natomiast zespół Granada CF w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.