Córdoba CF - Sevilla FC 0-1 (0-0,0-0). Puchar Króla

1 grudnia na Estadio Nuevo Arcángel odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Córdoby a Sevilla FC. Spotkanie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Sevilla FC 1-0, który wywalczyła awans. Pojedynek obejrzało 15,000 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 19:00 | Stadion: Estadio Nuevo Arcángel | Widzów: 15000 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Córdoba CF
Sevilla FC
0
1
PO DOGRYWCE
L. Ocampos 108'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Javi Flores z zespołu gospodarzy. Była to 31. minuta starcia.

W 38. minucie w drużynie Sevilla FC doszło do zmiany. Joan Jordán wszedł za Thomasa Delaneya. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Sevilla FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Oussamę Idrissiego, Nemanję Gudelja weszli Lucas Ocampos, Diego Carlos. W 59. minucie kartkę dostał Joan Jordán z Sevilla FC.

Trener Córdoby postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Pugę i na pole gry wprowadził napastnika Luismiego Redonda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Fuentes został zmieniony przez Willy'ego Ledesmę. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Toniego Arranza z Córdoby, a w 82. minucie Diego Carlosa z drużyny przeciwnej.

Ludwig Augustinsson
62′ Carlos Francisco Puga Medina
Óscar Rodríguez Arnaiz74′
31′ Javier Flores Santacruz
Thomas Joseph Delaney38′
76′ 111′ Juan Antonio Arranz Albertos
Óliver Torres Munoz105′
69′ Antonio Manuel Casas Marín
Oussama Idrissi46′
62′ Adrián Fuentes González
Iván Romero de Ávila Araque67′
111′ Mohamed Bouzaidi Diouri
Alejandro Gomez74′ 110′
111′ 120′ Christian Delgado Barragán
Joan Jordán Moreno38′ 59′
62′ Luis Alfonso Ledesma Galán
Lucas Ariel Ocampos46′  108′ 116′
111′ Alejandro Marín Díaz
Ignacio Quintana Navarro
69′ José Omar Perdomo Machado
Ivan Rakitić
62′ Luis Miguel Redondo Fernandez
Rafael Mir Vicente67′

W 105. minucie sędzia pokazał kartkę Óliverowi Torresowi, piłkarzowi gości.

Bramkarz Córdoby wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż dziewięć razy, ale nie zachował czystego konta. Po rozpoczęciu drugiej części dogrywki bramkę zdobył Lucas Ocampos. Asystę przy bramce zaliczył Óliver Torres.

Od 110. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 111. minucie boisko opuścili piłkarze Córdoby: Ale Marín, Christian Delgado, a na ich miejsce weszli Mohamed Diouri, Toni Arranz. Dogrywkę wygrała jedenastka gości która strzeliła jednego gola.

Drużyna Sevilla FC była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Zespół Córdoby dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości wymieniła sześciu zawodników.