Club Portugalete - Levante UD 1-2 (0-1). Puchar Króla

6 stycznia na Estadio La Florida odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Portugalete' a Levante. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Levante 2-1, który wywalczyło awans.

Sergio León 29',90'

Już w pierwszych minutach zespół Levante próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Alfredowi Pedrazie z drużyny gości. Była to 26. minuta starcia.

W tym czasie piłkarze Levante nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie Sergio León dał prowadzenie swojej jedenastce. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Toña.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Levante.

Drugą połowę drużyna Portugalete' rozpoczęła w zmienionym składzie, za Antonia Salinasa, Fernanda Rubia, Ayalę weszli Adrián Güemes, Chopi, Esteve Monterde. Także w drużynie Levante w czasie przerwy zaszły zmiany, za Morales'a, Alfreda Pedrazę, Postigo weszli Jorge de Frutos, Clerc, Oscar Duarte.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Mario Musy. Przy strzeleniu gola pomagał Antonio Salado.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Toño z Levante. W 71. minucie w zespole Levante doszło do zmiany. Miramón wszedł za Coke'a. Po chwili trener Portugalete' postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Thaylora Lubanzadia. Na boisko wszedł Diego Rozas, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 81. minucie Son został zmieniony przez Rogera Martíego. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Portugalete' doszło do zmiany. Valero wszedł za Antonia Salada.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sergio León wywołał eksplozję radości wśród kibiców Levante, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. W zdobyciu bramki pomógł Jorge de Frutos.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Antonio García Aranda70′
46′ José Ángel Ayala Hernández
Giorgi Kochorashvili
79′ Brian Thaylor Lubanzadio Aldama
Gonzalo Julián Melero Manzanares
86′ Antonio Jesús Salado Góngora
Nemanja Radoja
46′ Fernando Rubio García
Francisco Javier Hidalgo Gómez81′
46′ Antonio Miguel Salinas Román
Sergio León Limones  29′, 90′
 62′ Mario Musy Hernández
Oscar Duarte46′
46′ Ángel Gándara González
Jorge Miramón Santagertrudis71′
Víctor Isuskiza Taranilla
Alejandro Blesa Pina
46′ Esteve Monterde Torrents
Edgar Sevikyan
86′ David Valero Climent
Jorge de Frutos Sebastián46′
46′ Adrián Güemes Ortiz
Daniel Gómez Alcón
79′ Diego Rozas Miguélez
Roger Martí Salvador81′

Zespół Levante był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał zawodników Portugalete' żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.