Club Haro Deportivo - Rayo Vallecano 1-3 (0-2). Puchar Króla

6 stycznia na Estadio Municipal El Mazo odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Haro Deportivo a Rayo. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Rayo 3-1, który wywalczyło awans. Na stadionie stawiło się 700 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 17:00 | Stadion: Estadio Municipal El Mazo | Widzów: 700 | Arbiter: Dámaso Arcediano Monescillo
Andrés Martín 45',72'

Od pierwszych minut jedenastka Rayo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Haro Deportivo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Rayo otworzyli wynik. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Yacine Qasmi. Bramka padła po podaniu Andrésa Martína.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rayo w 45. minucie spotkania, gdy Andrés Martín strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Jonathan Montiel.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 57. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ivánowi Garridowi i Jonathanowi Montielowi. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Rayo doszło do zmiany. Emiliano Velázquez wszedł za Estebana Saveljicha.

W 60. minucie Bebé został zastąpiony przez Isiego Palazóna. W 65. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Adrián Butzke, Jon Iru, a na ich miejsce weszli Iván Garrido, Joseba García.

Piłkarze Haro Deportivo odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie gola kontaktowego strzelił Jon Iru.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Rayo, zdobywając kolejną bramkę. W 72. minucie Andrés Martín ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-3. Przy strzeleniu gola pomógł Luis Advíncula.

Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Haro Deportivo: Mikel Bueno, Alberto Morgado, Echaide, na ich miejsce weszli: Isaac Manjón, Martín Gómez, Txomin Barcina. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yacine Qasmiego, Jonathana Montiela, Andrésa Martína zajęli: Antoñín Cortés, Óscar Trejo, Marc. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Miguel Ángel Morro Muñoz
81′ Alberto Morgado Liberal
Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
82′ Jon Echaide Sola
Martín Pascual Castillo
57′ 65′ Iván Garrido Ciaurriz
Tiago Manuel Dias Correia60′
74′ Mikel Bueno Apodaca
Andrés Martín García  45′, 72′ 83′
65′ Joseba García Quintana
Yacine Qasmi  26′ 73′
Joseba Etxeberria Zubeldía
Stole Dimitrievski
Kevin Calle Otxoa
Mario Hernández Hernández
81′ Martín Gómez Ruiz
Iker Recio Ortega
82′ Sergio Barcina Rodríguez
Emiliano Daniel Velázquez Maldonado60′
65′  65′ Jon Koldo Iruarrizaga Arteche
Óscar Valentín Martín Luengo
65′ Adrián Butzke Benavides
Antonio Cortés Heredia73′
74′ Isaac Manjón Chaparro
Marc Echarri Marín83′

Isaac Palazón Camacho60′

Óscar Guido Trejo83′

Drużyna Rayo była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.