Club Deportivo Tenerife, S.A.D. - Málaga CF 0-2 (0-1). Liga - 40. kolejka

W spotkaniu 40. kolejki LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 15 maja, jedenastka Tenerife przegrała z Málaga CF 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Heliodoro Rodriguez Lopez Estadio de Tenerife w Santa Cruz de Teneryfie.

W  spotkaniu 40. kolejki  LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 15 maja, jedenastka Tenerife przegrała  z Málaga CF  0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Heliodoro Rodriguez Lopez Estadio de Tenerife w Santa Cruz de Teneryfie.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Málaga CF wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Alvaro Vadillo. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ismael Casas.

W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Victora Olma z Málaga CF, a w 37. minucie Aitora Sanza z drużyny przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Tenerife doszło do zmiany. Andres Martin wszedł za Maria Gonzaleza. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Málaga CF.

Drugą połowę zespół Málaga CF rozpoczął w zmienionym składzie, za Victora Olma wszedł Braian Cufre.

Drużyna Tenerife ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Málaga CF, strzelając kolejnego gola. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Aleix Febas.

W 57. minucie kartkę dostał Mathieu Peybernes z Málaga CF. W tej samej minucie Jeremy Mellot został zastąpiony przez Shaquella Moore'a. Między 57. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Tenerife: Elady Zorrilla, Aitor Sanz, Carlos Ruiz, na ich miejsce weszli: Nahuel Leiva, Michel, Sergio Gonzalez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luisa Munoza, Alvara Vadilla zajęli: Paulino, Pablo Chavarria.

Między 71. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Tenerife i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Málaga CF postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniego Lorenza wszedł David Lomban, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Málaga CF utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w jedenastce Málaga CF doszło do zmiany. Victor Gomez wszedł za Aleiksa Febasa.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Brandonowi Thomasowi, piłkarzowi Málaga CF. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Tenerife, a w drugiej trzy. Piłkarze Málaga CF otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.