Club Deportivo Mirandes, S.A.D. - Union Deportiva Ibiza 4-0 (2-0). Liga - 40. kolejka

W starciu 40. kolejki LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 15 maja, drużyna Mirandesu wysoko wygrała z UD Ibiza 4-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro.

W  starciu 40. kolejki  LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 15 maja, drużyna Mirandesu wysoko wygrała  z UD Ibiza  4-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Mirandesu wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter pokazał kartkę Papie Diopowi z zespołu UD Ibiza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mirandesu w 21. minucie spotkania, gdy Rodrigo Riquelme strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Sergio Carreira.

W 34. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rodrigo Riquelme z Mirandesu. Asystę zanotował Inigo Vicente.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Sergiowi Camellowi, zawodnikowi Mirandesu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie kartkę dostał Alex Lopez, piłkarz Mirandesu. W 56. minucie Raul Sanchez został zmieniony przez Dava.

W tej samej minucie Cifuentes został zmieniony przez Alejandra Galveza, a za Papę Diop wszedł na boisko Miky Villar, co miało wzmocnić jedenastkę UD Ibiza. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iniga Vicentego na Jona Garrida. W 63. minucie kartkę otrzymał Ekain Zenitagoia z UD Ibiza.

Victor Meseguer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mirandesu, strzelając kolejnego gola w 64. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował Rodrigo Riquelme.

W 68. minucie Iago Lopez został zmieniony przez Odeiego Onaindię, a za Aleksa Lopeza wszedł na boisko Oriol Rey, co miało wzmocnić zespół Mirandesu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguela Guerrera na Mike Cevallosa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mirandesu w 74. minucie spotkania, gdy Jon Garrido strzelił czwartego gola. W 75. minucie Cristian Herrera został zmieniony przez Alvara Jimeneza, co miało wzmocnić zespół UD Ibiza. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Camella na Alejandra Mendeza oraz Sergia Carreirę na Jorge Aguirrego.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Mirandes: Oriolowi Reyowi w 81. i Jonowi Garridowi w 83. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Mirandesu w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.