Club Deportivo Mirandes, S.A.D. - Club de Futbol Fuenlabrada, S.A.D. 5-1 (2-0). Liga - 42. kolejka

W spotkaniu 42. kolejki LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna Mirandesu wysoko wygrała z Fuenlabradą 5-1 (2-0). Starcie odbyło się na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro.

W  spotkaniu 42. kolejki  LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna Mirandesu wysoko wygrała  z Fuenlabradą  5-1 (2-0). Starcie odbyło się na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Mirandesu wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka Mirandesu trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie bramkę zdobył Inigo Vicente. Asystę zaliczył Haissem Hassan.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mirandesu w szóstej minucie spotkania, gdy Victor Meseguer zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Haissem Hassan.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartki dostał Sergio Camello z Mirandesu oraz Javi Ontiveros z zespołu Fuenlabrady. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 54. minucie wynik na 3-0 podwyższył Rodrigo Riquelme.

W 55. minucie Mikel Iribas zastąpił Inakiego Leona. W 57. minucie David Amigo został zmieniony przez Andersona, a za Javiego Ontiverosa wszedł na boisko Damian Caceres, co miało wzmocnić jedenastkę Fuenlabrady. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Odeiego Onaindię na Nika Datkovicia.

Bramkarz Mirandesu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Aboubakary Kante.

Haissem Hassan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mirandesu, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Rodrigo Riquelme.

W 68. minucie boisko opuścili piłkarze Mirandesu: Roger Brugue, Jon Garrido, a na ich miejsce weszli Haissem Hassan, Inigo Vicente. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Inakiemu Leonowi z zespołu Fuenlabrady. Była to 72. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mirandesu w 80. minucie spotkania, gdy Sergio Camello strzelił piątego gola. Niedługo później trener Fuenlabrady postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Brahima Konate'a. Na boisko wszedł Stephen Buer, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy Mirandesu: Juan Duran, Warren Tchimbembe, a na ich miejsce weszli Imanol de Albeniz, Rodrigo Riquelme. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-1.

Zespół Fuenlabrady zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Mirandesu otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Mirandesu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Fuenlabrady w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.