Club Deportivo Lugo, S.A.D. - Málaga CF 1-0 (0-0). Liga - 42. kolejka

28 maja na Estadio Anxo Carro odbyło się starcie 42. kolejki LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Lugo i Málaga CF. Mecz zakończył się zwycięstwem Lugo 1-0.

28 maja  na Estadio Anxo Carro odbyło się starcie  42. kolejki  LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami Lugo  i Málaga CF. Mecz zakończył się zwycięstwem Lugo 1-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań zespół Lugo wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 33. minucie za Diego Alendego wszedł Pol Garcia.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brandona Thomasa z Málaga CF, a w 39. minucie Fernanda Seoanego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 49. minucie arbiter pokazał kartkę Iriome Gonzalezowi, zawodnikowi Lugo. Trener Lugo postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Iriome Gonzaleza i na pole gry wprowadził napastnika Jaume Cuellara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Lugo: Josep Sene, Alejandro Fidaglo, a na ich miejsce weszli Fernando Seoane, Carlos Pita.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Lugo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 78. minucie Josep Sene dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pablo Claveria.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Lugo doszło do zmiany. Leandro Antonetti wszedł za Chrisa Ramosa. W doliczonej piątej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Pablowi Claverii z zespołu Lugo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Lugo otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Lugo wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Málaga CF w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.