Club Deportivo Lugo, S.A.D. - Albacete Balompié, S.A.D. 1-2 (1-1). Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki LaLigi SmartBank, który rozegrany został 15 sierpnia, zespół Lugo przegrał z Albacete Balompié 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Anxo Carro.

W  pojedynku 1. kolejki  LaLigi SmartBank, który rozegrany został 15 sierpnia, zespół Lugo przegrał  z Albacete Balompié  1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Anxo Carro.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań jedenastka Albacete Balompié wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie sędzia przyznał kartkę Mohamedowi Djeteiemu z Albacete Balompié.

W tym czasie to piłkarze Lugo otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Manu Barreiro.

W 30. minucie Orest Lebedenko został zastąpiony przez Ze Ricarda.

Zawodnicy Albacete Balompié nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 43. minucie Higinio Marin wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Manu Fuster.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lugo: Juanpemu w 53. i Jordiemu Calaverze w 56. minucie. Po chwili trener Lugo postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sebasa Moyana wszedł Miguel Loureiro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Lugo nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

W tej samej minucie w jedenastce Lugo doszło do zmiany. Jaume Cuellar wszedł za Jordiego Calaverę. Trener Albacete Balompié postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Rubena Martineza i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Dubasina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 72. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lugo i jedną drużynie przeciwnej.

W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy Lugo: Pablo Claveria, Chris Ramos, a na ich miejsce weszli Juanpe, Angel Perez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Albacete Balompié w 82. minucie spotkania, gdy Maikel Mesa zdobył z karnego drugą bramkę. W 85. minucie w zespole Albacete Balompié doszło do zmiany. Sergi Garcia wszedł za Higinia Marina.

W doliczonej piątej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Jonathanowi Dubasinowi, zawodnikowi Albacete Balompié. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Drużyna Albacete Balompié zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Zespół Lugo zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Lugo, a zawodnikom Albacete Balompié pokazał trzy.

Jedenastka Lugo wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Albacete Balompié w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.