CF Talavera de la Reina - UE Cornellà 2-0 (2-0). Puchar Króla

1 grudnia na Estadio El Prado w Talaverze de la Reinej odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Talavery a UE Cornellà. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Talavery 2-0, który wywalczyła awans. Mecz obejrzało 2,476 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 20:15 | Stadion: Estadio El Prado | Widzów: 2476 | Arbiter: Armando Ramo Andrés
CF Talavera de la Reina
UE Cornellà
2
0
Rodrigo Farofa 15'
Christian Perales 20'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Talavery w 15. minucie spotkania, gdy Rodrigo Farofa zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Jordi Ortega.

Drużyna UE Cornellà ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie wynik na 2-0 podwyższył Christian Perales.

W 37. minucie sędzia ukarał kartką Juanmę Fernándeza, zawodnika Talavery. W 38. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Bori Garcíi z zespołu gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie Álex Plà został zastąpiony przez Pipa. Między 58. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Talavery: Christian Perales, Vicente Romero, Edmílson Santos, Jordi Ortega, Rodrigo Farofa, na ich miejsce weszli: Uzochukwu Adighibe, Jon Ceberio, Toño Calvo, Mitko Plamenov, Jordi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergiego Baldricha, Pepe Bernala, Gerarda Martína, Carlosa Garcíi-Die zajęli: Sascha, Dorca, Rulo Prieto, Gianluca Mancuso.

Fernando Andrada Gómez
37′ Juan Manuel Fernández Sánchez
Carlos García-Die Sánchez77′
Dionicio Manuel Escalante Moreno
Borja García Santamaría43′
Juan Francisco Góngora Mateo
Gerard Martín Langreo70′
63′ Vicente Manuel Romero Herrera
José Miguel Bernal Ortiz70′
74′ Edmilson Gomes Dos Santos
Andreu Hernández Celia
Borja Díaz Herrero
Alexandre Plà Peguero 38′ (k.) 58′
74′ Jordi Ortega Alcalá
Eloy Gila Marín
 15′ 81′ Rodrigo Antonio Rodrigues
Sergi Baldrich Morales58′
 20′ 62′ Christian Perales Moyá
Gianluca Mancuso77′
74′ Antonio Calvo Martín
Rafael Ramos Jiménez58′
63′ Jon Ceberio Mutuberria
Fernando Andreu Lahrach58′
Daniel González Hermosa

81′ Jorge Martín Camuñas

62′ Uzochukwu Ogumka Adighibe

74′ Mitko Plamenov Rusanov

Jedenastka Talavery była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.