CF Panadería Pulido - Real Sociedad San Sebastián 0-4 (0-2). Puchar Króla

1 grudnia na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CF Panadería Pulido a Realu Sociedad. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Realu Sociedad 4-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 3,841 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 21:00 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Widzów: 3841 | Arbiter: Jorge Figueroa Vázquez
N. Djouahra 71'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad w szóstej minucie spotkania, gdy Portu strzelił pierwszego gola.

Prawie natychmiast Aihen Muñoz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Sociedad, zdobywając kolejną bramkę w siódmej minucie spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna CF Panadería Pulido wyszła w zmienionym składzie, za Daniela Godoya, Adaya, Rubéna Silvę, Felipe weszli Romero, Gabri, Ismael Pérez, Kilian Aleman. Także jedenastka Realu Sociedad wyszła w zmienionym składzie, za Guevarę wszedł Martín Zubimendi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Sociedad w 60. minucie spotkania, gdy Alexander Soerloth strzelił trzeciego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aihen Muñoz.

W 61. minucie za Alexandra Soerlotha wszedł Alexander Isak.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad w 71. minucie spotkania, gdy Näis Djouahra zdobył czwartą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Alexander Isak.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Realu Sociedad doszło do zmiany. Gorosabel wszedł za Zaldúę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Aritz Elustondo Irribaria
46′ Rubén Silva Rivero
Jon Pacheco Dozagarat
Raul Sosa Curbelo
Aihen Muñoz Capellán  7′
61′ Jonatan Viera Otero
Robert Navarro Muñoz61′
46′ Andrés Felipe Quintero Guevara
Jon Ander Olasagasti Imizcoz
Oliver Viera Navarro
Ander Guevara Lajo46′
46′ Daniel Godoy Henríquez
Cristian Portugués Manzanera  6′ 61′
46′ Rafael Aday López Castellano
Andoni Gorosabel Espinosa72′
46′ Ismael Pérez Santana
Robin Le Normand
46′ Kilian Aleman Vega
Diego Rico Salguero
José Ubay González Cabrera
Adnan Januzaj
Rayco González Pérez
Martín Zubimendi Ibáñez46′
46′ Gabriel Martinez Gonzalez
Näis Djouahra61′  71′
61′ Javier Martínez García
Alexander Isak61′
Gabriel Quintero Reyes
Mikel Oyarzabal Ugarte61′
46′ Francisco Javier Romero Jerez

Zespół Realu Sociedad był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.