CF La Nucía - Elche CF 0-1 (0-0). Puchar Króla

6 stycznia na Estadio Camilo Cano odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami La Nucía a Elche. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Elche 1-0, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 150 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 12:00 | Stadion: Estadio Camilo Cano | Widzów: 150 | Arbiter: David Medié Jiménez
CF La Nucía
Elche CF
0
1
L. Boyé 46'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po pół godzinie gry kartkę obejrzał Luismi Sánchez z zespołu gości.

Drugą połowę drużyna Elche rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jeisona Lucumíego, Josana Ferrándeza, Luismiego Sáncheza, Jony'ego Carmonę weszli Lucas Boyé, Omenuke Mfulu, Víctor Rodríguez, Emiliano Rigoni.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 46. minucie wynik ustalił Lucas Boyé. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Guido Carrillo.

W następstwie utraty gola trener La Nucía postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Javiego Cabezasa i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Fernándeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 57. minucie w jedenastce La Nucía doszło do zmiany. Kevin Toner wszedł za Fernanda Pajarera. W tej samej minucie Fofo został zmieniony przez Damię Sabatera.

Miguel Ángel Garrido Cifuentes
57′ Fernando Fernández Jiménez Pajarero
John Nwankwo Donald Okeh
Manuel Lama Maroto
Daniel Pedro Calvo San Román
José Mas García
José Salinas Morán
57′ José Luis Miñano García
José Antonio Ferrández Pomares46′
56′ Francisco Javier Cabezas Chounavelle
Jeison Steven Lucumí Mina46′
68′ Pablo Morgado Blanco
Jonatan Carmona Alamo46′
Raúl Tavares Pulido
Luismi Sanchez31′ 46′
57′ Adolfo Enríquez García
Guido Marcelo Carrillo
Juan Antonio Sánchez Curiel
Juan Francisco Martínez Modesto
José Luis Parrilla Olid
Edgar Badia Guardiola
57′ Kevin Stephen Toner
Gerard Barri Paytuvi
57′ Bora Manel Barry Balde
José Manuel Sánchez Guillén
68′ Aaron Niguez Esclapez
Juan Manuel Sánchez Miño
57′ Damiá Sabater Tous
Diego Vicente Bri Carrazoni
56′ Cristian Fernández Rodríguez
Emiliano Ariel Rigoni46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników La Nucía żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół La Nucía w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.