CF Independiente Alicante - Real Betis Balompié 0-4 (0-2). Puchar Króla

1 grudnia na Campo Municipal El Collao w Alcoi odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CF Independiente Alicante a Realu Betis B. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Realu Betis B 4-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 3,200 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 21:00 | Stadion: Campo Municipal El Collao | Widzów: 3200 | Arbiter: Carlos Del Cerro Grande
Bartra 52'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie Tello dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał David Martínez z CF Independiente Alicante. Była to 20. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Betis B w 28. minucie spotkania, gdy Diego Lainez zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Joaquín.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niedługo później Joaquín wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Betis B, strzelając kolejnego gola w 47. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Betis B w 52. minucie spotkania, gdy Bartra zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Joaquín.

W 53. minucie za Bellerína wszedł Aitor Ruibal. Między 53. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze CF Independiente Alicante: Esaú Rojo, José Peral, Javier Heredia, Pedro Chinchilla, David Martínez, na ich miejsce weszli: José Piña, Juanma Ruano, Antonio Mateo, Vendrell, Alejandro Kerl. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bartry, Diego Laineza, Joaquína, Juana Mirandy zajęli: Kike Hermoso, Rodri, Rober, Álex Moreno. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kike Hermosa z Realu Betis B, a w 81. minucie Kevina Sanza z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Héctor Bellerín53′
81′ Kevin Sanz Reyes
Edgar Paul Akouokou
71′ Pedro Chinchilla Soler
Diego Lainez Leyva  28′ 71′
20′ 71′ David Martínez Laguna
Cristian Tello  7′
62′ Javier Heredia García
William Carvalho
62′ José Antonio Peral Alonso
Sanchez Joaquin  47′ 84′
62′ Esaú Rojo Martínez
Borja Iglesias Quintas
David Garcia Villacieros
Rui Tiago Dantas da Silva
Yvan Yannick Gombo
Enrique Gómez Hermoso53′ 78′
71′ Alejandro Kerl Lloret
Alexandre Moreno Lopera84′
62′ Antonio Mateo Gómez
Willian José da Silva
71′ David Vendrell Aznar
Nabil Fekir
62′ José Piña
Roberto González Bayón84′
62′ Juan Manuel Ruano Ponzó
Juan Miguel Jiménez López
José Manuel Sanz Millán
Aitor Ruibal García53′

Zawodnicy CF Independiente Alicante otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.