CF Fuenlabrada - UD Almería 1-1 (0-0). Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda División

W starciu 19. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 4 grudnia, jedenastka Fuenlabrady zremisowała z Almeríą 1-1 (0-0). Mecz na Estadio Fernando Torres obejrzało 2 052 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-12-04 18:15 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Widzów: 2052 | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
CF Fuenlabrada
UD Almería
1
1
R. Zozulya 53'
Juan Villar 72'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Fuenlabrady znajduje się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to jedenastka Almeríi zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Almeríi wygrał jeden raz, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 35. minucie arbiter pokazał kartkę Samú Coście z Almeríi.

W 51. minucie kartką został ukarany Srđan Babić, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fuenlabrady w 53. minucie spotkania, gdy Roman Zozulja zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Anderson.

W 58. minucie w zespole Almeríi doszło do zmiany. Juan Villar wszedł za Samú Costę. W tej samej minucie trener Almeríi postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Arnau Puigmal, a murawę opuścił Largie Ramazani. W 61. minucie Iban Salvador zastąpił Álvara Brava.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Fuenlabrada: Pedro Leónowi w 65. i Cristóbalowi w 67. minucie.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Juan Villar. Asystę przy bramce zanotował Arnau Puigmal.

W 73. minucie w jedenastce Almeríi doszło do zmiany. Dyego Sousa wszedł za Curra Sáncheza. Chwilę później trener Fuenlabrady postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Andersona wszedł Mikel Iribas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. W 85. minucie Cristóbal został zmieniony przez Áleksa Mulę, co miało wzmocnić jedenastkę Fuenlabrady. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Portillo na José Laza.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Juan Villar z drużyny gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Alejandro Centelles Plaza
67′ 85′ Marquez Crespo Cristóbal
Samuel de Almeida Costa35′ 58′
65′ Sanchez Gil Pedro Leon
Francisco José Sánchez Rodríguez73′
75′ Anderson Cordeiro Costa
Largie Ramazani58′
Stephane Mbia
César de la Hoz López
61′ Iván Salvador Edú
Francisco Portillo Soler88′
 53′ Roman Zozulja
Umar Sadiq Mesbah
Miguel Ángel Morro Muñoz
Giorgi Makaridze
75′ Mikel Iribas Aliende
Sergio Akieme Rodríguez
61′ Álvaro Bravo Jiménez
José Carlos Lazo Romero88′
85′ Alejandro Miguel Mula Sanchez