CF Fuenlabrada - Real Sporting de Gijón 0-0. Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División

24 maja na Estadio Fernando Torres odbył się mecz 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Fuenlabrady i Sportinga Gijón. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-24 21:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Arbiter: Jon Ander González Esteban
CF Fuenlabrada
Real Sporting de Gijón
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Sportinga Gijón wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Sportinga Gijón próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibana Salvadora z Fuenlabrady, a w 44. minucie Aitora Garcíę z drużyny przeciwnej.

Trener Fuenlabrady postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Francisco Feuillassier, a murawę opuścił Iban Salvador. W 69. minucie za Aitora Garcíę wszedł Gaspar Campos.

W tej samej minucie w zespole Sportinga Gijón doszło do zmiany. Víctor Campuzano wszedł za Javiego Fuega. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Manu Garcíę ze Sportinga Gijón, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Adriána Diégueza z drużyny przeciwnej.

Diego Marino
80′ Mikel Iribas Aliende
Bohdan Milovanov
Rubén Pulido Peñas
Jean-Sylvain Claude Babin
90′ Adrián Diéguez Grande
Borja López Menéndez
Pol Valentín Sancho
Saúl García Cabrero
Marquez Crespo Cristóbal
José Gragera Amado
28′ 46′ Iván Salvador Edu
Manuel García Alonso71′
80′ Alejandro Miguel Mula Sanchez
Aitor García Flores44′ 69′
86′ Randy Nteka
Javier Fuego Martínez69′
Alejandro Velasco Fariñas
Pedro Díaz Fanjul
72′ Aboubakary Kanté
Pedro Alejandro Zalaya Galardón
80′ Alejandro Sotillos Miarmau
Gaspar Campos Ansó Fernández69′
Damián Cáceres Rodríguez
Carlos Carmona Bonet
Ismaila Pathé Ciss
Ignacio Méndez Navia Fernández
80′ Javier Espinosa González
Pablo Pérez Rodríguez
46′ Francisco Feuillassier Ábalo
Cristian Salvador González
86′ Aldair Amarildo Fuentes Siguas
Víctor Campuzano Bonilla69′
72′ Borja Garcés Moreno
Nikola Čumić

Przewaga jedenastki Sportinga Gijón w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Sportinga Gijón otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół Fuenlabrady w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.