CF Fuenlabrada - Real Oviedo 2-2 (0-1). Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División

22 lutego na Estadio Fernando Torres odbyło się starcie 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Fuenlabrady i Oviedo. Mecz zakończył się remisem 2-2.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-22 19:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
Rubén Pulido 86' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Fuenlabrady wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Marco Sangalli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oviedo , strzelając gola w 14. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystował Christian Fernández.

Od 31. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Oviedo.

Na drugą połowę zespół Oviedo wyszedł w zmienionym składzie, za Christiana Fernándeza wszedł Carlos Hernández. W 51. minucie żółtą kartką został ukarany Aboubakary Kanté, piłkarz Fuenlabrady.

Ismaila Ciss z Fuenlabrady w 57. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w czwartej minucie doliczonego czasu. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Carlosowi Hernándezowi z Oviedo. Trener Fuenlabrady wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Óscara Pinchiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Álex Mula. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W 63. minucie żółtą kartkę dostał Randy Nteka, zawodnik gospodarzy. W 68. minucie Francisco Feuillassier został zmieniony przez Borję Garcésa.

Piłkarze Fuenlabrady nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 69. minucie Adrián Diéguez wyrównał wynik meczu.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Pol Valentín z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Oviedo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Gustava Blanca. Na boisko wszedł Rodri, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie w drużynie Oviedo doszło do zmiany. Borja Valle wszedł za Borję Sáncheza.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę obejrzał Mossa z Oviedo.

W 86. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Fuenlabrady Rubén Pulido.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Borja Garcés.

W samej końcówce meczu w zespole Fuenlabrady doszło do zmiany. Jano wszedł za Cristóbala. W 90. minucie arbiter przyznał żółte kartki Janowi z Fuenlabrady oraz Tejerze, Bori Vallemu z drużyny gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Juan José Nieto Zarzoso
86′ (samob.) Rubén Pulido Peñas
Simone Damiano Grippo
 69′ Adrián Diéguez Grande
Christian Fernández Salas31′ 46′
71′ Pol Valentín Sancho
José María Angresola Jiménez81′
89′ Marquez Crespo Cristóbal
Edgar González Estrada
60′ Alejandro Miguel Mula Sanchez
Marco Sangalli Fuentes  14′ 45′
45′ 57′ Ismaila Pathé Ciss
Borja Sánchez Laborde78′
68′ Francisco Feuillassier Ábalo
Sergio Tejera Rodríguez90′
63′ Randy Nteka
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk45′ 73′
51′ Aboubakary Kanté
Victor Álvarez Rozada
89′ 90′ Alejandro Velasco Fariñas
Javier Mier Martínez
68′  87′ Borja Garcés Moreno
Jaime Suárez Juesas
60′ Óscar Francisco García Quintela
Borja Valle Balonga78′ 90′

Samuel Obeng Gyabaa

Rios Lozano Rodri73′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej cztery żółte i jedną czerwoną.