CF Fuenlabrada - Real Club Deportivo Mallorca 2-2 (0-1,1-1) rzuty karne 7-6. Puchar Króla

6 stycznia na Estadio Fernando Torres odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Fuenlabrady a RCD Mallorca. Starcie zakończyło się zwycięstwem RCD Mallorca, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 7-6.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 21:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Arbiter: Luis Mario Milla Alvéndiz
Abdón Prats 115'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze RCD Mallorca nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksandar Trajkovski. Asystę zaliczył Ruiz de Galarreta.

Między 24. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Fuenlabrady i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu RCD Mallorca.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 55. minucie gola wyrównującego strzelił Adrián Diéguez. Przy zdobyciu bramki asystował Tahiru Awudu.

W 63. minucie Damián został zastąpiony przez Ismailę Cissa. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Randy'ego Ntekę z Fuenlabrady, a w 75. minucie Frana Gámeza z drużyny przeciwnej. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 72. minucie, w jedenastce RCD Mallorca za Álex Alegríi wszedł Ibrahim Diabate, a w zespole Fuenlabrady Aldair Fuentes zmienił Francisca Feuillassiera.

Po chwili trener Fuenlabrady postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jana wszedł Antonio Cristian, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fuenlabrada: Ismaili Ciss w 79. i Cristóbalowi w 85. minucie.

Francisco Gonzalez Verjara 100′ (samob.) 36′ 105′
 55′ Adrián Diéguez Grande
Franco Matías Russo Panos
104′ 105′ Moises Delgado
Braian Ezequiel Cufré
78′ Alejandro Velasco Fariñas
Luka Romero Bezzana90′
24′ 63′ Damián Cáceres Rodríguez
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria90′
Alejandro Miguel Mula Sanchez
Murilo De Souza Costa
27′ 72′ Aldair Amarildo Fuentes Siguas
Aleix Febas Pérez81′
69′ Randy Nteka
Aleksandar Trajkovski  11′ 81′
78′ Tahiru Awudu
Alexander Alegría Moreno72′
José Javier Belman Calvo
Leonardo Román Riquelme
78′ Antonio Cristian Glauder García
Iván Bravo Castro
Mikel Iribas Aliende
Joan Sastre Vanrell
105′ Alejandro Sotillos Miarmau
Iddrisu Baba Mohammed90′
63′ 79′ Ismaila Pathé Ciss
Antonio Sánchez Navarro90′
85′ Marquez Crespo Cristóbal
Salvador Sevilla López81′
72′ Francisco Feuillassier Ábalo
Ibrahim Yalatif Diabate72′ 110′
Álvaro Gutiérrez
Abdón Prats Bastidas105′  115′
78′ Aboubakary Kanté
Lago Junior Wakalibille81′

W 100. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik RCD Mallorca Fran Gonzalez. W 104. minucie kartkę dostał Moi Delgado, zawodnik gospodarzy.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 105. minucie, w jedenastce Fuenlabrady za Moi Delgado wszedł Sotillos, a w drużynie RCD Mallorca Fran Gonzalez zmienił Abdóna Pratsa. Po rozpoczęciu drugiej części dogrywki kartkę obejrzał Ibrahim Diabate z drużyny gości.

Piłkarze RCD Mallorca odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 2-2 w 115. minucie strzelił Abdón Prats.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrał zespół Fuenlabrady. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 7-6. Największymi pechowcami okazali się: Braian Cufré, Antonio Sánchez, którzy nie wykorzystali karnych. Szczęście uśmiechnęło się do Francisca Feuillassiera z jedenastki gospodarzy, który nie wykorzystał karnego, a mimo to jego zespół wygrał.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Fuenlabrady, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół RCD Mallorca wymienił sześciu zawodników.