CF Fuenlabrada - Levante UD 1-1 (0-1,1-1) rzuty karne 2-4. Puchar Króla

16 stycznia na Pabellón de la Ciudad del Fútbol 1 w Madrycie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Fuenlabrady a Levante. Starcie zakończyło się zwycięstwem Levante, który wywalczyło awans wygrywając serię rzutów karnych 4-2.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-16 18:00 | Stadion: Pabellón de la Ciudad del Fútbol 1 | Arbiter: Santiago Jaime Latre
Antonio Cristian 19' (samob.)

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adriána Diégueza z Fuenlabrady, a w 12. minucie Toña z drużyny przeciwnej.

W 19. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Fuenlabrady Antonio Cristian. W 33. minucie kartką został ukarany Oscar Duarte, piłkarz Levante.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Levante.

W 47. minucie kartkami zostali ukarani Iban Salvador z Fuenlabrady oraz Nikola Vukcevic z jedenastki Levante. W 53. minucie Morales zastąpił Jorge de Frutosa.

W tej samej minucie Nikola Vukcevic został zmieniony przez Nemanję Radoję, co miało wzmocnić drużynę Levante. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juanmę na Sotillosa oraz Aboubakary'ego Kantégo na Borję Garcésa. W 59. minucie kartkę otrzymał Antonio Cristian z jedenastki Fuenlabrady. Po chwili trener Fuenlabrady postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Ibana Salvadora. Na boisko wszedł Óscar Pinchi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zespół Fuenlabrady wyrównał wynik meczu. W 68. minucie wynik ustalił Borja Garcés. Asystę przy bramce zanotował Óscar Pinchi.

Między 69. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Levante: Coke, Rúben Vezo, Rochina, na ich miejsce weszli: Son, Postigo, Mickaël Malsa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pola Valentína, Áleksa Muli zajęli: Mikel Iribas, Jano. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Daniel Cárdenas Lindez
84′ Pol Valentín Sancho
Jorge Andújar Moreno Coke69′
Rubén Pulido Peñas
Oscar Duarte33′
7′ Adrián Diéguez Grande
Rúben Miguel Nunes Vezo69′
19′ (samob.) 59′ Antonio Cristian Glauder García
Antonio García Aranda12′
60′ Juan Manuel Marrero Monzón
Gonzalo Julián Melero Manzanares
Marquez Crespo Cristóbal
Rubén Rochina Naixes86′
105′ Randy Nteka
José Luis Morales Nogales53′
84′ Alejandro Miguel Mula Sanchez
Nikola Vukcevic47′ 53′
47′ 65′ Iván Salvador Edu
Daniel Gómez Alcón97′ 105′
60′ Aboubakary Kanté
Sergio León Limones
José Javier Belman Calvo
Jorge Ruiz Ojeda
Moises Delgado
Carlos Clerc Martínez
84′ Mikel Iribas Aliende
Francisco Javier Hidalgo Gómez69′
60′ Alejandro Sotillos Miarmau
Sergio Postigo Redondo69′
Francisco Feuillassier Ábalo
Mickaël Ramon Malsa86′ 103′
105′ Aldair Amarildo Fuentes Siguas
Nemanja Radoja53′
84′ Alejandro Velasco Fariñas
Edgar Sevikyan
60′  68′ Borja Garcés Moreno
Jorge de Frutos Sebastián53′
65′ Óscar Francisco García Quintela
Roger Martí Salvador105′

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Levante: Daniemu Gómezowi w 97. i Mickaëlowi Malsie w 103. minucie. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 105. minucie, w drużynie Levante za Daniego Gómeza wszedł Roger Martí, a w zespole Fuenlabrady Randy Nteka zmienił Aldaira Fuentesa.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrała jedenastka Levante. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 2-4. Największymi pechowcami okazali się: Borja Garcés, Cristóbal, którzy nie wykorzystali karnych.

Przewaga drużyny Levante w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Fuenlabrady, a w drugiej dwie. Piłkarze Levante obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Jedni i drudzy wymienili po sześciu graczy w drugiej połowie.