CF Fuenlabrada - Girona FC 1-1 (0-1). Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda División

W pojedynku 27. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 28 lutego, zespół Fuenlabrady zremisował z Gironą 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Fernando Torres.

27. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-28 14:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Arbiter: José Antonio López Toca
CF Fuenlabrada
Girona FC
1
1
R. Nteka 70'
C. Stuani 9'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Girony wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Girony nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Cristhian Stuani.

Między 12. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Girony.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę otrzymał Pol Freixanet z Fuenlabrady. Na murawie, jak to często zdarzało się Fuenlabradzie w tym sezonie, pojawił się Pol Valentín, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Mikela Iribasa.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Girona: Mamadou Sylli w 52. i Bernardowi Espinosie w 62. minucie. W tej samej minucie Jano został zmieniony przez Borję Garcésa. W 65. minucie kartką został ukarany Cristhian Stuani, piłkarz Girony.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 68. minucie, w drużynie Girony za Mamadou Sylli wszedł Aday, a w zespole Fuenlabrady Francisco Feuillassier zmienił Óscara Pinchiego.

Jedenastka Fuenlabrady wyrównała wynik meczu. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Randy Nteka. Asystę zanotował Aboubakary Kanté.

W 77. minucie w drużynie Girony doszło do zmiany. Samuel Sáiz wszedł za Gumbaua. Kibice Girony nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pabla Morena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Enric Franquesa. W 79. minucie Aboubakary Kanté został zmieniony przez Aldaira Fuentesa, co miało wzmocnić jedenastkę Fuenlabrady. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristhiana Stuaniego na Nahuela Bustos w 90. minucie.

Między 80. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Juan Carlos Martín Corral
46′ Mikel Iribas Aliende
Jordi Calavera Espinach
Rubén Pulido Peñas
Santiago Ignacio Bueno Sciutto
80′ Adrián Diéguez Grande
Bernardo Espinosa62′
Antonio Cristian Glauder García
Enric Franquesa Dolz77′
Alejandro Miguel Mula Sanchez
Gerard Gumbau Garriga12′ 77′
62′ Alejandro Velasco Fariñas
Mamadou Sylla Diallo52′ 68′
37′ Marquez Crespo Cristóbal
Edgar Yoel Bárcenas Herrera
85′ 68′ Francisco Feuillassier Ábalo
Ramón Rodríguez Jiménez
 70′ 12′ Randy Nteka
Ramón Terrats Espacio
16′ 79′ Aboubakary Kanté
Cristhian Stuani  9′ (k.) 65′ 90′
46′ Pol Freixanet Viejo
Adrián Ortolá Vañó
Dragan Rosić
Yan Bueno Couto
46′ Pol Valentín Sancho
Antonio Manuel Luna
Damián Cáceres Rodríguez
Juan Pedro Ramírez López
Javier Espinosa González
Francesc Aday Benítez Caraballo68′
79′ 89′ Aldair Amarildo Fuentes Siguas
Sebastian Cristoforo
62′ Borja Garcés Moreno
Ibrahima Kebe
68′ Óscar Francisco García Quintela
Samuel Sáiz Alonso77′

Nahuel Lautaro Bustos90′

Pablo Moreno Taboada77′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze Girony dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.