CF Fuenlabrada - CE Sabadell FC 2-2 (0-1). Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda División

16 kwietnia na Estadio Fernando Torres odbył się pojedynek 35. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Fuenlabrady i CE Sabadell. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

35. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-04-16 19:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Arbiter: Jon Ander González Esteban
Cristóbal 70' (samob.)

Jedenastka CE Sabadell przed meczem zajmowała 21. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Fuenlabrady.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy CE Sabadell otworzyli wynik. W 17. minucie Iosu Ozkoidi dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CE Sabadell.

Trener CE Sabadell wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriego Cuevasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Xavi Boniquet.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Fuenlabrady w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy wyrównującą bramkę dla zespołu Fuenlabrady zdobył Borja Garcés.

W 61. minucie za Pedro Capó wszedł Víctor García. W tej samej minucie w jedenastce CE Sabadell doszło do zmiany. Juan Hernández wszedł za Hébera Penę. Jedyną kartkę w meczu dostał Juanma z Fuenlabrady. Była to 62. minuta starcia.

Niedługo później Randy Nteka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fuenlabrady, strzelając kolejnego gola w 67. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Iban Salvador.

W 70. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Fuenlabrady Cristóbal. W 71. minucie w drużynie CE Sabadell doszło do zmiany. Néstor Querol wszedł za Gorkę Guruzetę.

Trener Fuenlabrady postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Áleksa Mulę i na pole gry wprowadził napastnika Aboubakary'ego Kantégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie Iban Salvador został zmieniony przez Pola Valentína, a za Randy'ego Ntekę wszedł na boisko Aldair Fuentes, co miało wzmocnić jedenastkę Fuenlabrady. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ikera Undabarrenę na Álvara Vázqueza. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Pedro Luis Capó Payeras61′
62′ Juan Manuel Marrero Monzón
Gregorio Sierra Pérez
Antonio Cristian Glauder García
Iosu Ozkoidi Alba  17′
70′ (samob.) Marquez Crespo Cristóbal
Juan Fernández Blanco
75′ Iván Salvador Edu
Iker Undabarrena Martínez85′
Ismaila Pathé Ciss
Héber Pena Picos61′
72′ Alejandro Miguel Mula Sanchez
Xavier Boniquet Rodríguez46′
 67′ 84′ Randy Nteka
Juan Diego Molina Martínez
 49′ Borja Garcés Moreno
Ángel Martínez Cervera
75′ Pol Valentín Sancho
Néstor Querol Mateu71′
Damián Cáceres Rodríguez
Antonio Romero Boza
Mohammed El Idrissi
Víctor García Raja61′
84′ Aldair Amarildo Fuentes Siguas
Álvaro García Vázquez85′
David Amigo
Juan Hernández García61′
72′ Aboubakary Kanté
Aarón Rey Sánchez

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Fuenlabrady pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka CE Sabadell w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.