CE Sabadell FC - SD Ponferradina 2-0 (2-0). Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División

24 maja na Estadi de la Nova Creu Alta odbyło się starcie 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami CE Sabadell i Ponferradinej. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CE Sabadell 2-0.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-24 21:00 | Stadion: Estadi de la Nova Creu Alta | Arbiter: Alejandro Muñíz Ruiz
CE Sabadell FC
SD Ponferradina
2
0
Adri Cuevas 10'
Stoichkov 34'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna CE Sabadell przebywa na dole tabeli zajmując 21. miejsce, za to jedenastka Ponferradinej zajmując ósmą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół CE Sabadell wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CE Sabadell w 10. minucie spotkania, gdy Adri Cuevas zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Edgar Hernández.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Ikerowi Undabarrenie z jedenastki gospodarzy. Była to 23. minuta meczu.

Drużyna Ponferradinej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie trafił Stoichkov. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Néstor Querol.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Ponferradinej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Saúla Crespa wszedł Pablo Valcarce. Trener Ponferradinej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gaspar Panadero, a murawę opuścił Carlos Doncel.

W 65. minucie Juergen Elitim został zmieniony przez Kaxego. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką José Ama z Ponferradinej, a w 73. minucie Juana Fernándeza z drużyny przeciwnej. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy Ponferradinej: Dani Romera, Sergio Aguza, a na ich miejsce weszli Yuri, José Amo.

Trener CE Sabadell wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pedro Capó. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Edgar Hernández. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Néstorowi Querolowi z CE Sabadell. W drugiej połowie nie padły gole.

Paris Alejandro Adot Barandiarán
73′ Juan Fernández Blanco
Óscar Sielva Moreno
23′ 90′ Iker Undabarrena Martínez
Francisco José Sánchez Rodríguez
 10′ Adrián Cuevas Algeciras
Carlos Doncel Ordoñez46′
88′ 88′ Néstor Querol Mateu
Saúl Crespo Prieto46′
 34′ 88′ Juan Diego Molina Martínez
Juergen Farid Elitim Sepúlveda65′
77′ Edgar Hernández Marcé
Yuri de Souza Fonseca72′
Diego Licinio Lázaro Fuoli
Gianfranco Gazzaniga Farías
Froilán Leal Coronilla
Adrián Rafael Castellano Cobacho
90′ Aleix Coch Lucena
Moises Delgado
Xavier Boniquet Rodríguez
Yacouba Diori Hamani Magagi
77′ Pedro Luis Capó Payeras
Alfredo Pedraza Arias
88′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Pablo Valcarce Vidal46′
Juan Hernández García
Álex Aizpuru Aizbitarte65′
Iosu Ozkoidi Alba
Daniel Romera Andújar72′
88′ Aarón Rey Sánchez

Piłkarze CE Sabadell obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Ponferradinej w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.