CE Sabadell FC - Real Saragossa 1-1 (0-1). Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda División

W pojedynku 25. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 12 lutego, drużyna CE Sabadell zremisowała z Saragossą 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadi de la Nova Creu Alta.

25. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-12 21:00 | Stadion: Estadi de la Nova Creu Alta | Arbiter: David Gálvez Rascón
CE Sabadell FC
Real Saragossa
1
1
Stoichkov 71'
Jair Amador 32'

Było to spotkanie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkał się 18. i 17. zespół Segunda División.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna CE Sabadell wygrała jeden raz, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut zespół Saragossy zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki CE Sabadell była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie kartkę obejrzał Sergio Bermejo z Saragossy.

Tymczasem zawodnicy Saragossy nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jair Amador. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sergio Bermejo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Saragossy.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Grego Sierra z jedenastki gospodarzy. Była to 57. minuta starcia. Na murawie, jak to często zdarzało się Saragossie w tym sezonie, pojawił się Carlos Nieto, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 59. minucie Jamesa Omonigho.

Chwilę później trener CE Sabadell postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Gorka Guruzeta, a murawę opuścił Álvaro Vázquez. W tej samej minucie Pierre Cornud został zastąpiony przez Hébera Penę. W 71. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Stoichkov.

W 74. minucie karnego dla Saragossa nie wykorzystał Juan Narváez. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Od 76 minuty boisko opuścili zawodnicy Saragossy: Pep Chavarría, Sergio Bermejo, Álex Alegría, Juan Narváez, na ich miejsce weszli: Luca Zanimacchia, Juan Sanabria, Gabriel Fernández, Ivan Azón. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Xaviego Boniqueta, Stoichkova zajęli: Adri Cuevas, Aarón Rey. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Carlos Martín Vigaray
57′ Gregorio Sierra Pérez
Francho Serrano Gracia
76′ Xavier Boniquet Rodríguez
James Omonigho Igbekeme59′
63′ Pierre Cornud
Íñigo Eguaras Álvarez
Iker Undabarrena Martínez
Sergio Bermejo Lillo27′ 85′
 71′ (k.) 87′ Juan Diego Molina Martínez
Alexander Alegría Moreno90′
63′ Álvaro García Vázquez
Mathieu Peybernes
76′ Adrián Cuevas Algeciras
Álvaro Tejero Sacristán
Ángel Martínez Cervera
Adrián González Morales
63′ Héber Pena Picos
Juan Manuel Sanabria Magole85′
Antonio Romero Boza
Haris Vučkič
63′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Alberto Zapater Arjol
Edgar Hernández Marcé
Gabriel Matías Fernández Leites90′
Iosu Ozkoidi Alba
Ivan Azón Monzón90′
87′ Aarón Rey Sánchez
Luca Zanimacchia85′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Saragossy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.