CE Sabadell FC - FC Cartagena 1-1 (1-0). Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda División

W starciu 34. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 11 kwietnia, drużyna CE Sabadell zremisowała z Cartageną 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadi de la Nova Creu Alta.

34. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-04-11 18:15 | Stadion: Estadi de la Nova Creu Alta | Arbiter: Álvaro Moreno Aragón
CE Sabadell FC
FC Cartagena
1
1
Stoichkov 21'
Rubén Castro 53'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 20. i 19. zespół Segunda División.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna CE Sabadell wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Cartagenej zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu CE Sabadell była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze CE Sabadell otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Stoichkov. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Pierre Cornud.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Stoichkovowi i Carlosowi Morenowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CE Sabadell.

Trener Cartagenej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł Elady Zorrilla, a murawę opuścił Cristian López.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rubén Castro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartagenej, zdobywając bramkę w 53. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Pablo De Blasis.

W 59. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jaime Sánchez, tym samym drużyna gospodarzy musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W 61. minucie Edgar Hernández został zmieniony przez Grega Sierrę. Trener CE Sabadell wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Víctora Garcíę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Juan Hernández.

Między 69. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Cartagenej: Berto Cayarga, Giorgi Aburjania, José Jurado, Antoñito, na ich miejsce weszli: Nacho Gil, Adalberto Carrasquilla, Delmás, Ramon Azeez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Xaviego Boniqueta, Hébera Peny, Stoichkova zajęli: Adri Cuevas, Iosu Ozkoidi, Álvaro Vázquez. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Cartagena: Antoñitowi w 71. i Adalbertowi Carrasquilli w 86. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Antonio Jesús Regal Angulo71′ 85′
59′ Jaime Sánchez Muñoz
Raúl Rodríguez Navas
Juan Fernández Blanco
Carlos David Moreno Hernández41′
Pierre Cornud
David Forniés Aquilino
77′ Héber Pena Picos
Giorgi Aburjania74′
Iker Undabarrena Martínez
Alberto Cayarga Fernández74′
69′ Xavier Boniquet Rodríguez
José Ángel Jurado de la Torre85′
61′ Juan Hernández García
Cristian López Santamaría51′
 21′ 41′ 77′ Juan Diego Molina Martínez
Rubén Castro Martín  53′
61′ Edgar Hernández Marcé
Pablo Ezequiel De Blasis
Diego Licinio Lázaro Fuoli
Leandro Chichizola
Pedro Luis Capó Payeras
Esteve Peña Albons
69′ Adrián Cuevas Algeciras
Ramon Azeez85′
61′ Gregorio Sierra Pérez
Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar74′ 86′
61′ Víctor García Raja
Ignacio Gil de Pareja Vicent74′
77′ Álvaro García Vázquez
Kleandro Lleshi
Gorka Guruzeta Rodríguez
Eladio Zorrilla51′
77′ Iosu Ozkoidi Alba
David Santisteban García
Aarón Rey Sánchez
Edward Campbell Sutherland

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.