CE Sabadell FC - CD Tenerife 0-2 (0-1). Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División

W spotkaniu 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 16 maja, jedenastka CE Sabadell przegrała z CD Tenerife 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadi de la Nova Creu Alta.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-16 14:00 | Stadion: Estadi de la Nova Creu Alta | Arbiter: José Antonio López Toca
CE Sabadell FC
CD Tenerife
0
2
V. Vada 22'
Sergio González 51'

Zespół CE Sabadell przed meczem zajmował 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Już w pierwszych minutach drużyna CE Sabadell próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Tenerife w 22. minucie spotkania, gdy Valentín Vada zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Nono.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Nikola Šipčić z CD Tenerife. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Tenerife.

Trener CE Sabadell postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Héber Pena, a murawę opuścił Juan Hernández. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Juanowi Fernándezowi z drużyny gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sergio González wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Tenerife, strzelając kolejnego gola w 51. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Valentína Vady.

W 54. minucie kartkę dostał Grego Sierra, zawodnik gospodarzy. W 58. minucie Iker Undabarrena został zmieniony przez Xaviego Boniqueta. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Néstor Querol, Iosu Ozkoidi, a na ich miejsce weszli Grego Sierra, Gorka Guruzeta.

W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Stoichkovowi z CE Sabadell. W 69. minucie w jedenastce CD Tenerife doszło do zmiany. Joselu wszedł za Frana Sola. Kibice CD Tenerife nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emmanuela Apeha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy. Murawę musiał opuścić Samuel Shashoua.

W 70. minucie Víctor García został zmieniony przez Edgara Hernándeza, co miało wzmocnić zespół CE Sabadell. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Valentína Vadę na Germána Valerę w 77. minucie oraz Nona na Susa Santanę w tej samej minucie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CE Sabadell: Edgarowi Hernándezowi w 87. i Néstorowi Querolowi w 88. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Shaquell Moore
50′ Juan Fernández Blanco
Nikola Šipčić45′
54′ 58′ Gregorio Sierra Pérez
Sergio González Martínez  51′
Pierre Cornud
Carlos Pomares Rayo
70′ Víctor García Raja
Javier Alonso Bello
58′ Iker Undabarrena Martínez
David González Plata87′
Adrián Cuevas Algeciras
Aitor Sanz Martín
46′ Juan Hernández García
Valentín Vada  22′ 77′
64′ Juan Diego Molina Martínez
Francisco Sol Ortiz69′
58′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Alejandro José Muñoz Miguel
58′ Xavier Boniquet Rodríguez
Félix Rafael Alonso Expósito
Pedro Luis Capó Payeras
Jacobo González Rodrigañez
46′ Héber Pena Picos
Jesús Manuel Santana Abreu87′
58′ 88′ Néstor Querol Mateu
Emmanuel Apeh69′
Antonio Romero Boza
José Luis Moreno Barroso69′
70′ 87′ Edgar Hernández Marcé
Jorge Padilla Soler
58′ Iosu Ozkoidi Alba
Germán Valera Karabinaite77′
Aarón Rey Sánchez

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom CD Tenerife przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół CD Tenerife w drugiej połowie dokonał czterech zmian.