CE Europa - SD Amorebieta 0-1 (0-1). Puchar Króla

1 grudnia na Camp Municipal de Futbol Nou Sardenya w Barcelonie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CE Europa a Amorebiety. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Amorebiety 1-0, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 2,800 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 20:30 | Stadion: Camp Municipal de Futbol Nou Sardenya | Widzów: 2800 | Arbiter: Raúl Martín González Francés
CE Europa
SD Amorebieta
0
1
Amorrortu 35'

Od pierwszych minut zespół Amorebiety zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki CE Europa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla Amorebiety zdobył Amorrortu w 35. minucie. Przy strzeleniu gola asystował Aitor Aldalur.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Amorebiety.

W 61. minucie Iker Unzueta zastąpił Gorkę Guruzetę. Między 64. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy CE Europa: Alberto González, Alfons Serra, Gerard Nolla, David Jiménez, na ich miejsce weszli: Guillem Corominas, Jordi Cano, Marc Esteban, Ricard Vidal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Asiera Etxaburu, Mikela Zarrabeitii zajęli: Iker Bilbao, Gaizka Larrazabal.

Jedyną kartkę w meczu dostał Jordi Cano z zespołu gospodarzy. Była to 77. minuta starcia. Trener CE Europa postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Paua Lópeza i na pole gry wprowadził napastnika Javiego Solsonę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy Amorebiety: Olaetxea, Íñigo Orozco, a na ich miejsce weszli Mikel Álvaro, Amorrortu.

Aitor Aldalur Agirrezabala
64′ Alberto González Soriano
Aitor Arregi Arrieta
83′ Pau López Jiménez
Mikel Álvaro Salazar84′
64′ Alfons Serra Fabra
Asier Etxaburu Diz74′
76′ Gerard Nolla Salvans
Mikel San Jose
76′ David Jiménez Guardia
Oier Luengo Redondo
64′ Guillem Corominas Martínez
Iker Bilbao Mendiguren74′
Àlex Gutiérrez Palomar
Gaizka Larrazabal Goikoetxea74′
Pol Morlans Martin
Gorka Larrucea Arrien
64′ 77′ Jordi Cano Jiménez
Lander Olaetxea Ibaibarriaga84′
76′ Marc Esteban Cobos
Iker Seguín Cid
Lluis Marcel Samso
Gorka Guruzeta Rodríguez61′
Victor Vilajosana May
Íñigo Orozco Andonegi84′
83′ Javier Solsona Serrano

76′ Ricard Vidal Gironès

Zespół Amorebiety był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Amorebiety żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.