CD Teruel - Rayo Vallecano 2-3 (0-1,1-1). Puchar Króla

17 grudnia na Estadio La Pinila odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CD Teruel a Rayo. Pojedynek zakończył się po dogrywce zwycięstwem Rayo 3-2, który wywalczyło awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2020-12-17 19:00 | Stadion: Estadio La Pinila | Arbiter: Eduardo Prieto Iglesias
Óscar Valentín 119'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rayo w 38. minucie spotkania, gdy Iván Martos strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Jonathan Montiel.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rayo.

Drugą połowę zespół CD Teruel rozpoczął w zmienionym składzie, za Borję Romerę, Jaime Barrera, Áleksa Puertasa weszli Julen Hualde, Kevin Lacruz, Javier Rami. Także w zespole Rayo w czasie przerwy zaszły zmiany, za Emiliana Velázqueza wszedł Catena. W 64. minucie Adrián Hernández został zmieniony przez Daniego Ribelles'a.

Po chwili trener Rayo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego José Ulloa. Na boisko wszedł Antoñín Cortés, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Hector Otín. Asystę zaliczył Julen Hualde.

Miguel Ángel Morro Muñoz
114′ Diego Redolar Torres
Martín Pascual Castillo90′
109′ Eduardo Cabetas Lorenz
Mario Hernández Hernández
46′ Borja Miguel Romero Ortiz
Emiliano Daniel Velázquez Maldonado46′
73′ Christian Belenchón Marco
Iván Martos Campillo  38′
46′ Jaime Barrero Ortas
Santiago Comesaña Veiga
46′ Alejandro Puertas Brunet
Jonathan Montiel Caballero80′
David Aparicio Pardo
Tiago Manuel Dias Correia80′
Ibrahima Kalil Camara Diakite
Mario Suarez105′
64′ Adrián Hernández Martínez
Yacine Qasmi
 90′ Hector Otín Lafuente
José Leonardo Ulloa70′
Taliby Konaté Diakite
Luca Zinedine Zidane
46′  103′ Julen Hualde Lanz
Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
73′ Alejandro Roy Gajón
Alejandro Catena Marugán46′
Leandro Torres Lario
Iker Recio Ortega90′
46′ Kevin Lacruz Coscolín
Óscar Valentín Martín Luengo105′  119′
46′ Javier Rami Salamero
José Ángel Pozo la Rosa80′
Javier Lanzuela Lilao
Antonio Cortés Heredia70′  93′
64′ Daniel Ribelles Rueda
Marc Echarri Marín

Isaac Palazón Camacho80′

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 93. minucie Antoñín Cortés dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Yacine Qasmiego.

Drużyna CD Teruel nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 103. minucie bramkę wyrównującą zdobył Julen Hualde. Przy zdobyciu bramki pomagał Kevin Lacruz.

W 105. minucie w zespole Rayo doszło do zmiany. Óscar Valentín wszedł za Maria Suáreza. W pierwszych minutach drugiej części dogrywki sędzia wyrzucił z boiska Cabetasa z CD Teruel. Jedyną żółtą kartkę w meczu otrzymał Diego Redolar z CD Teruel. Była to 114. minuta starcia.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 119. minucie wynik ustalił Óscar Valentín.

W dogrywce obie drużyny strzeliły bramki, ale lepsze okazało się Rayo strzelając dwa gole.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom CD Teruel przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Rayo wymienił sześciu graczy.