CD Teruel - AD Alcorcón 0-1 (0-1). Puchar Króla

30 listopada na Estadio La Pinila odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CD Teruel a AD Alcorcón. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem AD Alcorcón 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 1,700 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-11-30 20:00 | Stadion: Estadio La Pinila | Widzów: 1700 | Arbiter: Rubén Ávalos Barrera
CD Teruel
AD Alcorcón
0
1
Hugo Fraile 28'

Od pierwszych minut drużyna AD Alcorcón zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu CD Teruel była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Molinę z AD Alcorcón, a w 28. minucie Fabia Contego z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla AD Alcorcón zdobył z karnego Hugo Fraile. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AD Alcorcón.

Drugą połowę drużyna CD Teruel rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alfreda Gutiérreza wszedł David Aparicio. Także w jedenastce AD Alcorcón w czasie przerwy zaszły zmiany, za Luisa Molinę wszedł Abdelhafid Al Badaoui. W 68. minucie Javier Hermelo został zastąpiony przez Carlosa Javiera.

Trener CD Teruel postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Leandra Torresa i na pole gry wprowadził napastnika Stephane Emanę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 69. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy AD Alcorcón: Óscar, Xisco Jiménez, Hugo Fraile, na ich miejsce weszli: Juan Hernández, Luciano Vega, Jorge Zarfino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fabia Contego, Hectora Otína zajęli: Kevin Lacruz, Guille Andrés. Trzeba było trochę poczekać, aby trener AD Alcorcón postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Antonia Moyana wszedł Carlos Hernández, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce AD Alcorcón utrzymać prowadzenie.

José Aurelio Suárez García
79′ Hector Otín Lafuente
Víctor Hugo García Hernández
Diego Redolar Torres
Nicolás Ezequiel Gorosito
Hakim El Mokh Badr
David Forniés Aquilino
68′ Carlos Javier Hermelo Martínez
José Carlos Ramírez Suárez
Ibrahima Kalil Camara Diakite
Fidel Escobar Mendieta
46′ Alfredo Gutiérrez Carrillo
Óscar Arribas Pasero69′
Borja Miguel Romero Ortiz
Luis Molina García23′ 46′
68′ Leandro Torres Lario
Antonio Moyano Carrasquilla89′
28′ 79′ Fabio Conte Barahona
Carlos Hernández Alarcón89′
46′ David Aparicio Pardo
Abdelhafid Al Badaoui Sabri46′
Jaime Barrero Ortas
Ander Gorostidi García
68′ Carlos Javier Rodríguez
Emiliano Hernández Moreno
79′ Kevin Lacruz Coscolín
Luciano Gastón Vega Albornoz69′
79′ Guillermo Andrés López
Jorge Giovani Zarfino Calandria79′
68′ Stephane Onesime Emaná