CD Tenerife - SD Eibar 0-1 (0-0). Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División

19 października na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie odbył się pojedynek 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami CD Tenerife i Eibaru. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Eibaru 1-0. Na stadionie zasiadło 9 283 widzów.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-19 21:00 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Widzów: 9283 | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
CD Tenerife
SD Eibar
0
1
Álvaro Tejero 75'

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się szósty i czwarty zespół Segunda División.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna CD Tenerife wygrała aż siedem razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Francisco Feuillassier został zastąpiony przez Yanisa Rahmaniego.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CD Tenerife: Áleksowi Correderze w 33. i Pablowi Larrei w 35. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna CD Tenerife wyszła w zmienionym składzie, za Áleksa Correderę, Pabla Larreę weszli Míchel, Aitor Sanz. Także zespół Eibaru wyszedł w zmienionym składzie, za Toña wszedł Rober Correa. Kibice Eibaru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gustava Blanca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić José Corpas. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 58. minucie Álex Bermejo został zmieniony przez Eladego Zorrillę, co miało wzmocnić zespół CD Tenerife. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Óscara Sielvę na Javiego Muñoza. W 72. minucie żółtą kartkę otrzymał Esteban Burgos z drużyny gości.

Jedyną bramkę meczu dla Eibaru zdobył Álvaro Tejero w 75. minucie. Asystę zaliczył Stoichkov.

Chwilę później trener CD Tenerife postanowił wzmocnić formację obronną i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Pomaresa. Na boisko wszedł Álex Muñoz, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w zespole Eibaru doszło do zmiany. Quique González wszedł za Stoichkova. W 81. minucie żółtą kartką został ukarany Víctor Mollejo, piłkarz gospodarzy.

Víctor Mollejo z CD Tenerife na cztery minuty przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 81. minucie. W doliczonej drugiej minucie pojedynku żółtą kartkę dostał Míchel, zawodnik CD Tenerife.

Frederico André Ferrão Venâncio
76′ Carlos Pomares Rayo
Antonio García Aranda46′
Rubén Díez Adán
Óscar Sielva Moreno64′
35′ 46′ Pablo Guido Larrea Gambara
José Corpas Serna46′
58′ Álex Bermejo Escribano
Francisco Feuillassier Ábalo17′
33′ 46′ Alexandre Corredera Alardi
Sergio Álvarez Díaz
81′ 86′ Víctor Mollejo Carpintero
Ager Aketxe Barrutia
76′ Alejandro José Muñoz Miguel
Miguel Ángel Atienza Villa
Carlos Ruiz Arenaga
Javier Muñoz Jiménez64′
46′ 90′ Miguel Angel Herrero Javaloyas
Roberto Olabe del Arco
46′ Aitor Sanz Martín
Yanis Rahmani Cordeiro17′
58′ Eladio Zorrilla
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk46′
Emmanuel Apeh
Enrique González Casín80′
Thierno Issiaga Barry Arévalo

Etyan Jesús González Morales

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna CD Tenerife w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.