CD Tenerife - Real Sociedad II 2-0 (1-0). Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División

28 listopada na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie odbył się mecz 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami CD Tenerife i Realu Sociedad II. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CD Tenerife 2-0. Pojedynek obejrzało 9 850 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-11-28 18:15 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Widzów: 9850 | Arbiter: José Antonio López Toca
CD Tenerife
Real Sociedad de Fútbol II
2
0
Enric Gallego 17'
Míchel 87'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Realu Sociedad II przebywa na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to jedenastka CD Tenerife zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Enric Gallego, zawodnik CD Tenerife.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Enric Gallego wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Tenerife, zdobywając bramkę w 17. minucie starcia. Asystę zaliczył Álex Corredera.

W 37. minucie kartkę otrzymał Juan Soriano z CD Tenerife. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Tenerife.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter przyznał kartkę Jérémy'emu Blascowi z drużyny gości. W 63. minucie Elady Zorrilla zastąpił Aitora Sanza.

W 70. minucie sędzia ukarał kartką Petera Pokornego, piłkarza gości. Trener Realu Sociedad II postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Aritza Aldasora i na pole gry wprowadził napastnika Germána Valerę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce Realu Sociedad II doszło do zmiany. Jon Karrikaburu wszedł za Jona Magunacelayę.

A trener CD Tenerife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Míchela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jamelli. Posunięcie trenera było słuszne. Míchela zdobył drugą bramkę w 87. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Tenerife w 87. minucie spotkania, gdy Míchel strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Emmanuel Apeh.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani Roberto López, Peru Rodríguez z jedenastki gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

CD Tenerife
37′ Juan Soriano
Gaizka Ayesa Burgui
Jérémy Mellot
Jérémy Demian Blasco61′
Sergio González Martínez
Peter Pokorný70′
84′ José León Bernal
Peru Rodríguez Larrañaga90′
Alejandro José Muñoz Miguel
Xeber Alkain Mitxelena
Pablo Guido Larrea Gambara
Luca Sangalli Fuentes
63′ Eladio Zorrilla
Roberto López Alcaide90′
Alexandre Corredera Alardi
Aritz Aldasoro Sarriegi73′
79′ Rubén Díez Adán
Ander Martín Odriozola
 17′ 9′ 79′ Enric Gallego Puigsech
Cristo Jesús Romero Gómez
84′ Nikola Šipčić
Ander Zoilo Cerdeira
79′  87′ Miguel Angel Herrero Javaloyas
Daniel Garrido Peña
63′ Aitor Sanz Martín
Näis Djouahra
79′ Emmanuel Apeh
Jon Karrikaburu Jaimerena73′
Thierno Issiaga Barry Arévalo
Javier Martón Ansó
Ethyan Jesús González Morales
Germán Valera Karabinaite73′

Piłkarze CD Tenerife otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Realu Sociedad II w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.