CD Tenerife - Real Oviedo 2-2 (0-1). Liga hiszpańska - 42. kolejka Segunda División

29 maja na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie odbyło się starcie 42. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami CD Tenerife i Oviedo. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

42. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-29 18:30 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Arbiter: Daniel Ocón Arráiz
G. Blanco 90'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna CD Tenerife zajmowała 11., natomiast zespół Oviedo - 12. pozycję.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań zespół CD Tenerife wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Borja Sánchez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oviedo, zdobywając bramkę w siódmej minucie pojedynku.

W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aitora Sanza z CD Tenerife, a w 40. minucie Alejandra Arribasa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Oviedo.

W 51. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Fran Sol. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 54. minucie żółtą kartką został ukarany Marco Sangalli, piłkarz gości. Po chwili trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Suso Santana, a murawę opuścił Valentín Vada. Suso Santana nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Borja Valle został zmieniony przez Vitiego Rozadę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Tenerife w 77. minucie spotkania, gdy Suso Santana zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Między 79. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy CD Tenerife: Samuel Shashoua, Carlos Pomares, Javier Alonso, Fran Sol, na ich miejsce weszli: Jorge Padilla, Álex Muñoz, Félix, Alberto Jiménez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alejandra Arribasa, Marca Sangallego zajęli: Álex Suárez, Dani Sandoval.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CD Tenerife: Nonowi w 81. i Shaquellowi Moore'owi w 89. minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Marco Sangalli, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 54. minucie.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Gustavo Blanco wyrównał wynik meczu. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Viti Rozada.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Joan Femenías del Salto
89′ Shaquell Moore
Juan José Nieto Zarzoso
Nikola Šipčić
Carlos Hernández Alarcón
Sergio González Martínez
Alejandro Arribas40′ 83′
79′ Carlos Pomares Rayo
Lucas Ahijado Quintana
81′ David González Plata
Edgar González Estrada
28′ Aitor Sanz Martín
Marco Sangalli Fuentes54′ 90′ 88′
87′ Javier Alonso Bello
Borja Sánchez Laborde  7′
62′ Valentín Vada
Jaime Suárez Juesas
79′ Samuel Shashoua
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk  90′
 51′ (k.) 87′ Francisco Sol Ortiz
Borja Valle Balonga62′
Daniel Hernández Santos
Alberto Hórreo Taveras
Víctor Méndez
José María Angresola Jiménez
87′ Alberto Jiménez Benítez
Christian Fernández Salas
79′ Alejandro José Muñoz Miguel
Simone Damiano Grippo
87′ Félix Rafael Alonso Expósito
Diego Johannesson Pando
62′  77′ (k.) Jesús Manuel Santana Abreu
Victor Álvarez Rozada62′
Emmanuel Apeh
Javier Cueto Suárez
José Luis Moreno Barroso
Alejandro Suárez Cardero83′
79′ Jorge Padilla Soler
Daniel Sandoval Fernández88′
Germán Valera Karabinaite

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom CD Tenerife w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Zespół CD Tenerife w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.