CD Tenerife - CE Sabadell FC 1-2 (1-2). Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda División

W meczu 16. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 3 grudnia, drużyna CD Tenerife przegrała z CE Sabadell 1-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie.

16. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-12-03 19:00 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Arbiter: Oliver De La Fuente Ramos
Aleix Coch 19'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze CE Sabadell otworzyli wynik. W pierwszej minucie bramkę zdobył Stoichkov. Asystę zanotował Gorka Guruzeta.

W 13. minucie kartkę otrzymał Stoichkov z CE Sabadell.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna CE Sabadell, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie trafił Aleix Coch. Przy strzeleniu gola asystował Jaime Sánchez.

Niedługo później Álex Muñoz wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Tenerife, strzelając gola w 34. minucie pojedynku. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Nono, zawodnik CD Tenerife.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół CD Tenerife wyszedł w zmienionym składzie, za Otara Kakabadzego wszedł Shaquell Moore. W 54. minucie w jedenastce CE Sabadell doszło do zmiany. Óscar Rubio wszedł za Gorkę Guruzetę.

W 58. minucie kartkę obejrzał Suso Santana z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie Suso Santana został zastąpiony przez Valentína Vadę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Tenerife: Ramónowi Folchowi w 59. i Aitorowi Sanzowi w 66. minucie.

Niedługo później trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Emmanuel Apeh, a murawę opuścił Fran Sol. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Carlos Ruiz, piłkarz gospodarzy. Drużynie CD Tenerife zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki CE Sabadell.

Juan Mackay Abad
46′ Otar Kakabadze
Jaime Sánchez Muñoz
Nikola Šipčić
Aleix Coch Lucena  19′
90′ Carlos Ruiz Arenaga
Juan Fernández Blanco
 34′ Alejandro José Muñoz Miguel
Pierre Cornud
59′ Ramón Folch Frigola
Víctor García Raja73′
58′ 58′ Jesús Manuel Santana Abreu
Iker Undabarrena Martínez
43′ 85′ David González Plata
Xavier Boniquet Rodríguez61′
66′ 79′ Aitor Sanz Martín
Adrián Cuevas Algeciras
79′ Francisco Sol Ortiz
Jesús Olmo Lozano
46′ Shaquell Moore
Óscar Rubio Fauria54′
Carlos Pomares Rayo
Pedro Luis Capó Payeras73′
Javier Alonso Bello
Ángel Martínez Cervera
85′ Jacobo González Rodrigañez
Héber Pena Picos
Dylan Jose Perera Plasencia
Antonio Romero Boza
58′ Valentín Vada
Juan Hernández García73′
79′ Emmanuel Apeh
Edgar Hernández Marcé
79′ José Luis Moreno Barroso
Iosu Ozkoidi Alba61′
Jorge Padilla Soler
Aarón Rey Sánchez

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna CE Sabadell w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.