CD Tenerife - CD Mirandés 1-2 (1-0). Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División

19 września na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie odbył się mecz 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami CD Tenerife i Mirandésu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mirandésu 2-1. Na stadionie stawiło się 9 957 widzów.

6. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-19 18:15 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Widzów: 9957 | Arbiter: Luis Mario Milla Alvéndiz
CD Tenerife
CD Mirandés
1
2
Míchel 44'
Simón Moreno 82',90'

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się trzecia i siódma drużyna Segunda División.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań drużyna Mirandésu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy CD Tenerife nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Míchel.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Tenerife.

Drugą połowę jedenastka Mirandésu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sergia Carreirę, Rementerię weszli Iago López, Iñigo Vicente. Także w jedenastce CD Tenerife w czasie przerwy zaszły zmiany, za Jérémy'ego Mellota wszedł Shaquell Moore. W 60. minucie Haissem Hassan został zastąpiony przez Bruguiego.

Między 65. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy CD Tenerife: Víctor Mollejo, Elady Zorrilla, na ich miejsce weszli: Jamelli, Pablo Larrea. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alejandra Marquésa, Odeiego Onaindii zajęli: Simón Moreno, Álex López. Niedługo później trener CD Tenerife postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Samuela Shashouę wszedł Carlos Pomares, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. W 82. minucie kartkę otrzymał Carlos Ruiz z zespołu gospodarzy.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Simón Moreno. Przy strzeleniu gola asystował Iago López.

Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie CD Tenerife doszło do zmiany. Etyan wszedł za Áleksa Correderę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mirandésu w 90. minucie spotkania, gdy Simón Moreno strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Sergio Camello.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Raúl Lizoáin Cruz90′
16′ 46′ Jérémy Mellot
Sergio Carreira Vilariño43′ 46′
Nikola Šipčić
Odei Onaindia Zabala79′
82′ Carlos Ruiz Arenaga
Anderson Arroyo Córdoba
Alejandro José Muñoz Miguel
Imanol García de Albéniz Crecente
 44′ (k.) Miguel Angel Herrero Javaloyas
Unai Rementeria Castro46′
71′ Víctor Mollejo Carpintero
Oriol Rey Erenas
87′ Alexandre Corredera Alardi
Riccardo Capellini
80′ Eladio Zorrilla
Haissem Hassan60′
19′ Enric Gallego Puigsech
Sergio Camello Pérez
80′ Samuel Shashoua
Iago López Carracedo46′
46′ Shaquell Moore
Roger Brugué Ayguadé60′
80′ Carlos Pomares Rayo
César Gelabert Pina
Félix Rafael Alonso Expósito
Alejandro López Moreno79′ 86′
80′ 84′ Pablo Guido Larrea Gambara
Simón Moreno Barroso65′  82′, 90′
Aitor Sanz Martín
Iñigo Vicente Elorduy46′
Emmanuel Apeh

Thierno Issiaga Barry Arévalo

71′ Rubén Díez Adán

87′ Etyan Jesús González Morales

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Mirandésu dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.