CD Rincón - Deportivo Alavés 0-2 (0-1). Puchar Króla

16 grudnia na Estadio La Rosaleda w Maladze odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CD Rincón a Alavésu. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Alavésu 2-0, który wywalczył awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2020-12-16 21:00 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Juan Martínez Munuera
CD Rincón
Deportivo Alavés
0
2
J. Guidetti 32',59'

Od pierwszych minut jedenastka Alavésu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny CD Rincón była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby John Guidetti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Alavésu, zdobywając bramkę w 32. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomógł Borja Sainz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Alavésu.

Na drugą połowę jedenastka CD Rincón wyszła w zmienionym składzie, za Semiego Ramíreza wszedł Miguel Ángel.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Alavésu w 59. minucie spotkania, gdy John Guidetti strzelił drugiego gola. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Borja Sainz.

W 66. minucie w zespole CD Rincón doszło do zmiany. José Foncuberta wszedł za Javiego Fernándeza. W tej samej minucie za Áleksa Ruiza wszedł Luis Olalla. Między 66. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Alavésu: Rodrigo Battaglia, John Guidetti, Borja Sainz, Florian Lejeune, na ich miejsce weszli: Jota Peleteiro, Edgar Méndez, Burgui, Sergi García. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adal, Davida Alvareza zajęli: Álex Bravo, Francisco.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Florian Lejeune82′
79′ David Álvarez Molina
Tomás Franco Tavares
66′ Francisco Javier Fernández Luque
Rodrigo Andrés Battaglia66′
73′ Adalberto Jimenez Asensio
Borja Sainz Eguskiza82′
46′ José Miguel Ramírez Fernández
Brum Deyverson
66′ Alejandro Ruiz Ramos
John Guidetti  32′, 59′ 73′
Joaquin Marchionno Paez
Fernando Pacheco Flores
Jose Carlos Bru Velasco
Rodrigo Ely
73′ Alejandro López Filpo
Jorge Franco Alviz82′
Borja Ballesteros Martín
Sergi García Pérez82′
46′ Miguel Ángel Fernández Herrera
Edgar Antonio Méndez Ortega73′
66′ José Manuel Foncuberta Rodríguez
José Ignacio Peleteiro Ramallo66′
79′ Francisco José Gil López
Lucas Pérez Martínez
Álvaro Morilla Portillo
Luis Jesús Rioja González
66′ Luis Olalla Mendez
José Luis Sanmartín Mato

Jedenastka Alavésu była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna CD Rincón w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Alavésu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.