CD Numancia de Soria - UD Almería 1-2 (0-1). Puchar Króla

6 stycznia na Nuevo Estadio Los Pajaritos w Sorii odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Numancii a Almeríi. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Almeríi 2-1, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 12:00 | Stadion: Nuevo Estadio Los Pajaritos | Widzów: 500 | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
CD Numancia de Soria
UD Almería
1
2
Menudo 58'
L. Robertone 44',90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Numancii wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mohameda Sanhajego z Numancii, a w 38. minucie Radosava Petrovicia z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almeríi w 44. minucie spotkania, gdy Lucas Robertone strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Jordi Escobar.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany César de la Hoz, piłkarz Almeríi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Almeríi.

Drugą połowę jedenastka Almeríi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mathieu Peybernesa wszedł Ivanildo Fernandes. W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Largiemu Ramazaniemu z Almeríi. W 58. minucie Menudo wyrównał wynik meczu z karnego.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Chumiemu Brandarizowi, zawodnikowi gości. W 68. minucie Radosav Petrović zastąpił José Corpasa. Chwilę później trener Numancii postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Mohameda Sanhajego. Na boisko wszedł Traver, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trener Almeríi postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Frana Villalbę i na pole gry wprowadził napastnika Arvina Appiaha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 83. minucie kartkę obejrzał Borja López z drużyny gospodarzy. W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Juan Villar, José Lazo, a na ich miejsce weszli Largie Ramazani, Jordi Escobar.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lucas Robertone wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almeríi, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Minutę później kartkę otrzymał Antonio Cotán z Numancii.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Fernando Martínez Rubio
19′ 69′ Mohamed Sanhaji Brahami
Sergio Akieme Rodríguez
83′ Borja López i Hinojosa
Radosav Petrović38′ 68′
 58′ (k.) Juan Carlos Menudo Domínguez
Largie Ramazani53′ 86′
90′ Antonio Cotan
José Corpas Serna68′
69′ Álvaro Traver Navarrete
Juan Villar Vázquez86′

Zespół Almeríi był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Numancii, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast drużyna Almeríi w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.