CD Mirandés - UD Logroñés 0-1 (0-0). Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda División

11 kwietnia na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro odbył się mecz 34. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Mirandésu i Logronés. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Logronés 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Bogusza występującego w Logronés.

34. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-04-11 18:15 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Arbiter: Gorka Sagues Oscoz
CD Mirandés
UD Logroñés
0
1
Olaetxea 65'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Logronés.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Iagowi Lópezowi z drużyny gości. Była to 36. minuta starcia.

Na drugą połowę zespół Mirandésu wyszedł w zmienionym składzie, za Erika Jirkę, Antonia Caballera weszli Dani Vivian, Juan Berrocal. Trener Mirandésu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Ezzarfaniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Pacheco.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Logronés w 65. minucie spotkania, gdy Olaetxea zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Paulino.

W 73. minucie za Nana wszedł Roni. W 76. minucie Álex López został zmieniony przez Sergia Morena, co miało wzmocnić zespół Mirandésu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Olaetxeę na Daniego Pacheca. Na murawie, jak to często zdarzało się Logronés w tym sezonie, pojawił się Gorka Pérez, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Paulina. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Logronés: Jaime Sierze w 83. minucie i Pablowi Bobadilli w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Iago López Carracedo36′
76′ Alejandro López Moreno
Paulino De la Fuente Gómez79′
57′ Iván Martín Núñez
Jaime Sierra Mateos83′
46′ Erik Jirka
Andrés José Rodríguez Gaitán
Javier Muñoz Jiménez
Iñaki Sáenz Arenzana
46′ Antonio Jesús Caballero Ramírez
Alexander Mesa Travieso73′
Cristo Ramón González Pérez
Lander Olaetxea Ibaibarriaga  65′ 79′
Alberto González Cespedosa
Rubén Miño Peralta
46′ Juan Berrocal González
Enrique Clemente Maza
Carlos Julio Martínez Rivas
Andoni López Saratxo
Marcos Olguín López
Gorka Pérez Garay79′
46′ Daniel Vivian Moreno
Mateusz Piotr Bogusz
Juan De La Mata Rodao
Rubén Martínez Granja
Naïs Djouahra
Leonardo Acevedo Ruiz
57′ Mohamed Ezzarfani
Ousama Siddiki
76′ Sergio Moreno Martínez
Ander Vitoria Agirre

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Logronés pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Logronés w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.