CD Mirandés - Rayo Vallecano 0-2 (0-2). Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda División

W starciu 21. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 19 stycznia, drużyna Mirandésu przegrała z Rayo 0-2 (0-2). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro.

21. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-01-19 19:00 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Arbiter: José Antonio López Toca
Mario Suárez 35'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Mirandésu wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter ukarał kartką Isiego Palazóna, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rayo w 27. minucie spotkania, gdy Óscar Trejo zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Álvaro García.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rayo w 35. minucie spotkania, gdy Mario Suárez strzelił z karnego drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Mirandésu wyszła w zmienionym składzie, za Erika Jirkę wszedł Mario Barco. W 58. minucie kartkę otrzymał Esteban Saveljich z Rayo.

W 59. minucie Pablo Martínez został zastąpiony przez Sergia Morena. Chwilę później trener Rayo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Andrés Martín, a murawę opuścił José Pozo. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rayo: Franowi Garcíi w 64. i Stole Dimitrievskiemu w 69. minucie.

W 73. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Yacine Qasmi, Jonathan Montiel, a na ich miejsce weszli Álvaro García, Óscar Trejo. A kibice Mirandésu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mohameda Ezzarfaniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Naïs Djouahra. W 83. minucie Javi Jiménez został zmieniony przez Bojana Leticia, co miało wzmocnić drużynę Mirandésu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Isiego Palazóna na Bebégo.

W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Catenie z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Alejandro Catena Marugán89′
83′ Javier Jiménez Moreno
Francisco José García Torres64′
46′ Erik Jirka
Mario Suarez  35′ (k.)
Víctor Andrés Meseguer Cavas
Isaac Palazón Camacho3′ 90′
83′ Naïs Djouahra
Álvaro García Rivera73′
Iván Martín Núñez
Santiago Comesaña Veiga
59′ Pablo Martínez Andrés
José Ángel Pozo la Rosa63′
Cristo Ramón González Pérez
Óscar Guido Trejo  27′ 73′
Jesús Reguillos Moya
Roberto González Moreno
83′ Bojan Letić
Jonathan Montiel Caballero73′
83′ Mohamed Ezzarfani
Manuel Navarro Sánchez
Andrés García Mohedano
Tiago Manuel Dias Correia90′
Genaro Rodríguez Serrano
Andrés Martín García63′
46′ Mario Barco Vilar
Daniel Moreno
59′ Sergio Moreno Martínez
Yacine Qasmi73′

Przewaga jedenastki Mirandésu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał zawodników Mirandésu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał pięć żółtych.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.