CD Mirandés - Girona FC 1-2 (0-2). Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda División

21 października na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro odbył się mecz 11. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Mirandésu i Girony. Starcie zakończyło się zwycięstwem Girony 2-1. Na stadionie stawiło się 2 307 widzów.

11. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-21 21:00 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Widzów: 2307 | Arbiter: Alejandro Quintero González
S. Bueno 28'

Zespół Girony przed meczem zajmował 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Girony wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Áleksowi Lópezowi z Mirandésu. Była to 12. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Girony w 25. minucie spotkania, gdy Nahuel Bustos zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Samuela Sáiza.

Prawie natychmiast Santiago Bueno wywołał eksplozję radości wśród kibiców Girony, strzelając kolejnego gola w 28. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Aleix García.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Mirandésu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Haissem Hassan, a murawę opuścił Simón Moreno. W tej samej minucie Rodrigo Riquelme został zastąpiony przez Bruguiego.

A kibice Girony nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ibrahimę Kebego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Samuel Sáiz. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Áleksa Baenę z Girony, a w 77. minucie Andersona Arroya z drużyny przeciwnej. W 67. minucie Alejandro Marqués został zmieniony przez Sergia Camella, a za Áleksa Lópeza wszedł na boisko Oriol Rey, co miało wzmocnić jedenastkę Mirandésu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaira Izquierda na Valery'ego oraz Nahuela Bustos na Cristhiana Stuaniego.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 98 ataków oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 81. minucie wynik ustalił Brugui. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Sergio Camello.

W 82. minucie Álex Baena został zmieniony przez Daría Sarmientę, a za Borję Garcíę wszedł na boisko Oscar Ureña, co miało wzmocnić drużynę Girony. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Carreirę na Césara Gelaberta. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Jedenastce Mirandésu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Girony.

Juan Carlos Martín Corral
82′ Sergio Carreira Vilariño
Arnau Martinez
Odei Onaindia Zabala
Santiago Ignacio Bueno Sciutto  28′
77′ Anderson Arroyo Córdoba
Juan Pedro Ramírez López
Bojan Letić
Jairo Izquierdo González70′
12′ 67′ Alejandro López Moreno
Bernardo Espinosa
58′ Simón Moreno Barroso
Alejandro Baena Rodríguez66′ 82′
85′ Iñigo Vicente Elorduy
Borja García Freire83′
Víctor Andrés Meseguer Cavas
Aleix García Serrano
58′ Rodrigo Riquelme Reche
Samuel Sáiz Alonso61′
67′ Alejandro José Marqués Méndez
Nahuel Lautaro Bustos  25′ 70′
Ramón Juan Ramírez
Adrián Ortolá Vañó
Iago López Carracedo
Jordi Calavera Espinach
58′  81′ Roger Brugué Ayguadé
Ricard Artero Ruiz
Riccardo Capellini
Valery Fernández Estrada70′ 90′
82′ César Gelabert Pina
Ibrahima Kebe61′
Unai Rementeria Castro
Oscar Ureña Garcia83′
67′ 90′ Oriol Rey Erenas
Pablo Moreno Taboada
67′ Sergio Camello Pérez
Darío Ariel Sarmiento82′
58′ Haissem Hassan
Cristhian Stuani70′

Przewaga drużyny Mirandésu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Girony pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.