CD Marino - UE Cornellà 0-1 (0-0). Puchar Króla

16 grudnia na Estadio Antonio Domínguez Alfonso w Los Cristianos odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CD Marino a UE Cornellà. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem UE Cornellà 1-0, który wywalczył awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2020-12-16 23:30 | Stadion: Estadio Antonio Domínguez Alfonso | Arbiter: Alejandro Quintero González
CD Marino
UE Cornellà
0
1
Álex Plà 66'

Od pierwszych minut drużyna UE Cornellà zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu CD Marino była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Nadjibowi Montes'owi z jedenastki gospodarzy. Była to 41. minuta starcia.

W 63. minucie Pitu został zastąpiony przez Agusa Medinę. W tej samej minucie w zespole UE Cornellà doszło do zmiany. Thymos Caroutas wszedł za Maksa Marceta.

Jedyną bramkę meczu zdobył Álex Plà dla drużyny UE Cornellà. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Pablo Fernández.

W następstwie utraty bramki trener CD Marino postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Samu Arbela i na pole gry wprowadził napastnika Namiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy CD Marino: Cristo Díaz, Nadjib Montes, Mouhamed Thioub, Javi Saavedra, na ich miejsce weszli: Manu Dimas, Ahmed, Pablo Santana, Adax Tavio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pabla Fernándeza, Javiera Ontiverosa zajęli: Eloy Gila, Chiki. W 79. minucie sędzia przyznał kartkę Javiemu Saavedrze z CD Marino.

Po chwili trener UE Cornellà postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Álex Plę wszedł Pol Moreno, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce UE Cornellà utrzymać prowadzenie.

Adrián Jiménez Gómez79′
86′ Javier Saavedra Reyes
Raúl Prieto Odena
Charni Ekangamene
Alexandre Plà Peguero  66′ 87′
41′ 78′ Nadjib Mengoud Montes
Juan Carlos Fernández Marín63′
70′ Samuel Arbelo Hernández
Max Marcet Mayor63′
78′ Mouhamed Thioub
David Sánchez Martín
Moussa Gueye
Pablo Fernández Blanco76′
70′ Cristo Díaz Martín
Javier Ontiveros Robles87′
Ángel Jesús Galván Rivero
Ramón Juan Ramírez
Federico Vicente Olivera Núñez
Gerard Martín Langreo
86′ Aday José Tavio López
Pol Moreno Sánchez87′
Joel Gaitán Fernández
Christian Borrego Isabel87′
78′ Pablo Santana Gil
Agustín Medina Delgado63′
78′ Mouhamaad Al Moukhtar Ba
Thymos Nikitas Caroutas McDiarmid63′
Borja Manuel Llarena Barroso
Eloy Gila Marín76′
70′ Tsunami Sánchez Rodríguez

70′ Manuel Dimas Suárez Arbelo

Zespół UE Cornellà był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy UE Cornellà żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.